RSS
    جستجو
       

رنگ تارنما را بر گزینید

 
پرداخت آنلاین   Skip Navigation Links
بخشهای سایت
 
 
 
  آگهی
  دیدگاه سنجی
  خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

  پرخواننده ترین
سدره و کشتی بر تن زرتشتیان سن‌خوزه‌ی آمریکا
همازوری زرتشتیان در برگزاری تیرگان و گهنبار میانه تابستان
آگهی استخدام انجمن زرتشتیان یزد
جشن تیرگان در اله‌آباد و دبستان مارکار
دندان‌پزشک زرتشتی، پزشک نمونه آبادان
گردهمایی زرتشتیان در دل کوه «دربید»
استقبال پرشمار کرمانی‌ها برای نگاه‌داری زبان دری
آب مزدا آفریده را می‌ستاییم
سی‌امین جشنواره آموزشی فرهنگی پیرنارکی
موبدیار کرمانی چشم از جهان فروبست
 
  زرتشتیان
 
 
 
عضو راست‌گراي شوراي شهر: من به سپنتا نيكنام راي دادم
خبرنگار امرداد- بهروز ساساني :

همزمان با پايان شمارش آراي انتخابات شوراي شهر يزد و انتخاب سپنتا نيكنام به عنوان هموند اين شورا، «احمد ابويي»، فرنشين (:رييس) شوراي شهر مهريز و دبير انجمن ميراث فرهنگي يادگار‌هاي مهريز، يادداشتي را با عنوان « من به کد 1845 ، سپنتا رای دادم» در سايت خبري «يزد فردا» منتشر كرده است.
يادداشت اين عضو راست‌گرا پيش از پايان شمارش آرا نوشته شده اما پس از انتخاب سپنتا نيكنام در اين شورا برروي يزد فردا منتشر شد. «احمد ابويي» در اين يادداشت، تاكيد كرده كه خودش به سپنتا نيكنام راي داده است.

يادداشت احمد ابويي درباره‌ي سپنتا نيكنام را در دنباله بخوانيد:

توضیح این مطلب قبل از اعلام نتایج انتخابات نگاشته شده بود و در پي ترافیک خبر، ساعاتی پس از اعلام نتایج و نفر پنجم شدن" سپنتا نیکنام "منتشر می‌شود.

انتخابات به پایان رسید. دوره‌ي رقابت‌ها گذشت و دوره‌ی رفاقت‌ها رسید. در مورد تحلیل‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری دوستان دیگری که صلاحیت بیشتری دارند حتما خواهند نوشت و ما استفاده خواهیم کرد اما انچه مسلم است اينكه انتخابات پر شور وحماسی یرگزار شد و امید دوباره‌ای به کشور بازگشت که باید قدر این فرصت و این مشارکت بالای مردم رشید را بدانیم وبه رای ونظر انان احترام بگذاریم.
اما در مورد انتخابات شورای شهر یزد که با بیش از 100 نامزد برگزار شد، نکات قابل تامل زیادی وجود دارد که اولین آن کثرت نامزدها و تنوع اشخاص مختلف بود. در بین همه‌ي نامزدها، یک نامزد از بقیه متمایز بود; نامزدی با کد 1845، سپنتا (sepanta) نیکنام، جوانی که شعار تبلیغاتی او برایم اشنا بود. وقتی یکی از دوستان زرتشتی او را به من معرفی کرد، تازه متوجه شدم که سپنتا از همشهریان عزیز زرتشتی ماست که در این انتخابات شرکت کرده‌است. او به طور حتم یکی از گزینه‌های مورد نظر من برای انتخابات شورای شهر بود زیرا عقیده دارم که می‌توان در شهری که صدها سال در آن زرتشتی و مسلمان و یهودی در کنار هم به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کرده‌اند، نماینده‌ای از این اقلیت نجیب در شورای شهر داشت، همانطور که در مجلس شورای اسلامی داریم.
فارغ از هر نتیجه‌ای که در انتخابات شورای شهر رقم خواهد خورد و این مطلب که ایا او رای خواهد اورد یا نه؟ باور دارم که شورا باید از این ظرفیت چه به عنوان هموند(:عضو) شورا و چه به عنوان مشاور شورا بهره بگيرد.
به عنوان یک شهروند به منتخبین محترم شورای شهر پیشنهاد می‌كنم از سپنتا به عنوان عضو افتخاری یا مشاور شورا استفاده نمایند.
یقین داشته باشید حضور یک همشهری زرتشتی در کنار شورای شهر می‌تواند اغاز یک راه باشد.

1) گاهي در کشور ما برای اینکه کسی را محترمانه کنار بگذارند به او عنوان مشاور می‌دهند. منظور من از مشاور بودن سپنتا این مطلب نیست. سپنتا يك جوان شجاع زرتشتی است که می‌تواند به مثابه یک پل ما را به ارتباط بیشتر با یکی از اقلیت‌های محترم متصل كند. 
2) حضور (sepanta) سپنتا از هازمان(:جامعه‌ي) زرتشتیان در انتخابات شورای شهر نشانه‌ای از یک نیاز و خواست جامعه‌ي زرتشتی برای مشارکت بیشتر آنان در امور شهروندی است که البته جزو حقوق انان است. 
3) وجود چندین زیارتگاه مهم زرتشتیان در یزد که زائرینی از سراسر کشور و حتا دنیا دارد و کارهای خیری که زرتشتیان خارج از کشور سالها قبل در یزد از خود به جای گذاشته‌اند، نشانه‌هایی است که می‌توان به انها حتا به دیده‌ی یک فرصت نگاه کرد این مطلب را سالها قبل نیز در نشریه همکاران متعلق به استانداری تحت عنوان سفر به هندوستان ذکر کرده بودم. 
4) سپنتا (sepanta) نام ایرانی به معنای پاک و مقدس است.

 

  27/03/1392   ساعت 11:00   دیدگاه 1512 بازدید  
 
27/03/1392-12:35 تاریخ و ساعت   کیوان نام نویسنده  
درود تبریک به سپنتا نیکنام و تمام زرتشتیان. امیدوارم ک هدر راهی که در پیش دارد موفق باشد و کمکی به جامعه زرتشتی باشد
 
27/03/1392-14:25 تاریخ و ساعت   فرشید نمیرانیان نام نویسنده  
من هم به نوبه خود این پیروزی ارزشمند را به سپنتا گرامی و خانواده محترم نیکنام بخصوص جناب آقای دکتر کورش نیکنام صمیمانه شادباش گفته از اهورامزدا برای تندرستی و پیروزی روز افزون سپنتا آرمان دارم
 
27/03/1392-15:24 تاریخ و ساعت   ورزشکار نام نویسنده  
درود و سپاس از همه افرادی که یارو همراه سپنتا نیکنام بودند وخواهند بود .
 
27/03/1392-21:41 تاریخ و ساعت   هومن فروهري نام نویسنده  
درود بر سپنتا ي عزيز كه صفحه اي ديگر در تاريخ زرتشتيان معاصر ورق زد اميدوارم هميشه شاد و تندرست و پيروز باشي
 
28/03/1392-1:48 تاریخ و ساعت   قدرشناس نام نویسنده  
درود بر اقاي دکتر ابويي که نماد يک انسان مسلمان کامل و علي گونه هستند که دين را عامل جدايي انسانها از يکديگر نميبينند. مطمئنا بخشي از موفقيت سپنتا و جذب بيست هزار راي از تلاش بسياري از بزرگان از جمله اقاي دکتر ابويي حاصل شده. من به عنوان يک زرتشتي از ايشان سپاسگزارم
 
28/03/1392-8:18 تاریخ و ساعت   همکیش نام نویسنده  
درود بر سپنتا عزیز . امیدوارنم طوری رفتار کنی که مایه غرور و افتخار بیش از بیش ما باشی و سه اصل اندیشه نیک گفتار نیک و پندار نیک را در جامعه زرتشتی به اثبات رسانی. آمین.
 
28/03/1392-8:33 تاریخ و ساعت   فرشته فرهمند نام نویسنده  
درود بر سپنتا و زرتشتیان دوست داشتنی با شناختی که دورادور از تدبیر و درایت آقای نیکنام دارم ایشان شایسته بهتر از این نیز هستند. آرزوی سربلندی و کامیابی برای ایشان
 
29/03/1392-9:5 تاریخ و ساعت   فرهاد كشاورزي نام نویسنده  
درود و شادباش به سپنتاي عزيز اميدوارم همچنان راه موفقيت را بپيمايي و فراموش نكني حمايتهاي عزيزاني همچون آقاي دكتر ابويي و درود بر انديشه نيك آقاي دكتر ابويي
 
29/03/1392-19:27 تاریخ و ساعت   سپهر نام نویسنده  
درود امیدوارم ایشان پیروز باشند
 
01/04/1392-14:24 تاریخ و ساعت   سهراب اختری نام نویسنده  
من هم به نوبهً خود این موفقیت را به جنابعالی و خانوادهً محترم تبریک عرض مینمایم و موفقیت و سربلندی جنابعالی و خانوادهً محترم و همکیشان و همشهریان عزیز را از درگاه اهورامزدای یکتا خواهانم.
 
 
دیدگاه شما
نام شما :  
پست الکترونیک :  
شرح:  
 
 
 
 

 
 
 
©AmordadNews.com 3748 Zartoshti - Powered By Bimarz.com