تاریخ پست:1398/8/24 18:28
خبریار امرداد: مهشید شهریاری

شمار نامزدهای انتخاباتی سازمان فروهر به حد نصاب نرسید؛ با موافقت مجمع همگانی انتخابات سه هفته‌ی دیگر برگزار می‌شود.

به دنبال به حد نصاب نرسیدن شمار نامزد‌های هیات‌مدیره، درخواست برگرداندن شرط سنی نامزدهای هیات مدیره‌ی سازمان جوانان زرتشتی برپایه‌ی تبصره 2 بند 18 اساسنامه ( ۴ تن زیر ۴۰ سال و ۳ تن بالای ۴۰ سال) در مجمع همگانی نوبت دوم به رای گذاشته شد و به تصویب رسید. همچنین فرصت سه هفته‌ای برای برگزاری انتخابات گردش جدید داده شد.

مجمع همگانی نوبت دوم سازمان جوانان زرتشتی تهران با دستور جلسه‌ی تعیین شده برای گزینش هموندان هیات‌مدیره، هیات بازرسان و ارایه‌ی گزارش عملکرد و تراز و بیلان مالی تشکیل شد. در آغاز با حضور پروین صیدی، نماینده‌ی وزارت کشور، سیاوش بنداریان‌زاده فرنشین هیات‌مدیره‌ی سازمان جوانان زرتشتی، اردشیر اورمزدی را به عنوان فرنشین هیات رییسه‌ مجمع معرفی کرد و از هموندان سازمان خواست تا داوطلب همکاری در هیات‌رییسه شوند. سپس، مهرانگیز شهزادی در جایگاه جانشین فرنشین، پریا ماوندی، دبیر، میترا بزرگ‌چمی و بیژن نوشیروانی به عنوان ناظران، دیگر هموندان هیات‌رییسه‌ی مجمع را تشکیل دادند.

سپس برپایه‌ی دستور نشست، سیاوش بنداریان‌زاده فرنشین هیات‌مدیره‌ی سازمان جوانان زرتشتی، گزارش از کارهای انجام شده و عملکرد هیات‌مدیره را به آگاهی رساند.

وی در ادامه به پرسش باشندگان درباره‌ی وضعیت زمین وصال و دلیل چاپ نامنظم ماهنامه‌ی فروهر با شمارگان پایین آن، پاسخ داد. و گفت: با توجه به افزایش قیمت کاغذ و مخارج پیش آمده، سعی شده تا روش‌های نوین مانند چاپ دیجیتال به کار گرفته شود. در تلاش برای رفع این اشکال هستیم. با این حال نمره‌ی تداوم چاپ مجله‌ی فروهر در وزارت ارشاد 17 از 20 است.

وی درباره‌ی وضعیت زمین وصال باشگاه فروهر گفت که در حال پیگیری و رسیدن به تفاهم با بنیاد مستضعفان هستند.

 پرسش دیگر درباره‌ی چرایی دیرکرد در برگزار شدن مجمع بود که فرنشین هیات‌مدیره‌ی سازمان جوانان زرتشتی گفت: در تلاش برگرداندن شرط سن هموندان هیات‌مدیره برپایه‌ی تبصره‌ی 2 بند 18 اساسنامه‌ی سازمان مبنی بر چهار تن از هموندان هیات‌مدیره کمتر از 40 سال و سن سه تن از هموندان بیش از 40 سال باشد، هستیم. این در حالی است که  از سال 1388 دو دوره‌ی پیش کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور تکلیف کرده تا از میان گروه سنی 25 تا 35 سال به عنوان هیات‌مدیره گزینش شوند. داوطلب هموندی در هیات‌مدیره‌ی از میان جوانان این گروه سنی کم است و به دلیل مشغولیت‌ها و دغدغه‌هایی کاری که دارند نمی‌توانند به کارها رسیدگی کنند و ساماندهی برخی از کارها نیازمند تجربه است.

پروین صیدی، کارشناس در امور احزاب و گروه‌های سیاسی وزارت کشور، در سخنانی با اشاره به این که درخواست‌نامه‌ می‌بایست به دیوان عدالت اداری فرستاده شود و در ارتباط با کمیسیون 10 احزاب نیست، گفت: یکبار درخواست سازمان از وزارت کشور به دیوان عدالت اداری فرستاده شده و با رای منفی برگشت داده شده است. وی افزود: با این که این درخواست در دستور جلسه‌ی تعیین شده نیست می‌توانید به رای مجمع بگذارید. با توجه به این که روند اجرایی این درخواست به درازا می‌کشد و اعتبار پروانه این گردش به پایان رسیده است، انتخابات گردش جدید را با همان شرایط سنی 25 تا 35 سال برگزار کنید.

در بخشی از نشست مجمع، پیمان غیبی، خزانه‌دار و قباد رادمند به عنوان نماینده‌ی بازرسان، گزارش ترازنامه و صورت درآمد و هزینه‌های سازمان منتهی به سال 97 را ارایه کردند و به تایید و تصویب مجمع رسید.

فرنشین هیات‌رییسه درخواست کرد تا از راه تارنماهای زرتشتی آگاهی‌رسانی شود که جوانان گروه سنی 25 تا 35 سال که داوطلب هموندی در هیات‌مدیره‌ی سازمان جوانان زرتشتی تهران هستند با نام‌نویسی آمادگی خود را اعلام کنند. داوطلب‌های انتخابات می‌بایست کارت عضویت سازمان جوانان زرتشتی را دارا باشند.

مجمع همگانی نوبت دوم سازمان جوانان زرتشتی تهران با دستور جلسه‌ی تعیین شده پنج‌شنبه 23 آبان‌ماه 1398 خورشیدی در تالار همایش این سازمان برگزار شد.

 

 چهره راست: صیدی نماینده وزارت کشور

 چهره راست: پروین صیدی نماینده‌ی وزارت کشور

سیاوش بنداریان‌زاده، فرنشین سازمان فروهر

سیاوش بنداریان‌زاده، فرنشین سازمان فروهر

هیات نظارت از راست: بیژن نوشیروانی، پریا ماوندی، اردشیر اورمزدی، مهرانگیز شهزادی، میترا بزرگ چمی

هیات نظارت بر انتخابات از راست: بیژن نوشیروانی، پریا ماوندی، دبیر هیات‌نظارت، اردشیر اورمزدی، فرنشین هیات نظارت، مهرانگیز شهزادی، جانشین فرنشین، میترا بزرگ چمی

پیمان غیبی تراز و بیلان سازمان فروهر را خواند

پیمان غیبی تراز و بیلان سازمان فروهر را خواند

قباد رادمند به نمایندگی بازرسین گزارش کاری سازمان فروهر را خواند

قباد رادمند به نمایندگی بازرسین گزارش کاری سازمان فروهر را خواند

پرویز اهورایی به نمایندگیِ سازمان فروهر از پروین صیدی، نماینده‌ی وزارت کشور سپاسداری کرد

پرویز اهورایی به نمایندگیِ سازمان فروهر از پروین صیدی، نماینده‌ی وزارت کشور سپاسداری کرد

اردشیر اورمزدی رییس جلسه هیات نظارت انتخابات سازمان فروهر

اردشیر اورمزدی رییس جلسه هیات نظارت انتخابات سازمان فروهر

به دلیل حد نصاب نرسیدن نامزدهای انتخابی به زمان دیگری انتخابات موکول شد

به دلیل حد نصاب نرسیدن نامزدهای انتخابی به زمان دیگری انتخابات موکول شد 

فرتور از همایون مهرزاد است.

1393


تاریخ پست:1398/8/24 18:28 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1512

دیدگاه هموندان

نام : همكيش آكاه به رسانه زمان : ۲۵ آبان ۱۳۹۸ _ ۰۶:۰۵:۰۳

همکیشان عزیز می توانند در تارنمای سامانه رسانه های جامع کشور به آدرس www.e-rasaneh.ir و در بخش فهرست مجوزها، کلیه نشریات دارای مجوز از وزارت ارشاد را با کلیه مشخصات آن نشریه، مشاهده نمایند. ارقامی را که فرنشین سازمان فروهر در پاسخ به چرایی نشر تنها یک شماره از ماهنامه فروهر تاکنون در سال 1398 عنوان نمودند(نمره 17 از 20 برای نظم در نشر ماهنامه فروهر)، در واقع نمره 16.67 از 100 می باشد که به اشتباه در جلسه مجمع برای هموندان اعلام شد و نسبت به نشریات مشابه زرتشتیان همچون ماهنامه پارس نامه و یا هفته نامه امرداد، دارای نظم در انتشار بسیار پایینی است و هر سال، تنها 3 شماره چاپ میشود(همانند فصلنامه، که بایستی باز هم 4 شماره در سال به چاپ برسد) که این امر باعث عدم رضایتمندی مشترکان با توجه به پرداختی ها و عدم دریافت نسخه جدید در زمان مشخص در چندین سال اخیر، بوده است. به نظر میرسد در صورتی که نشر ماهنامه فروهر به این روال پیش رود، احتمال تغییر در دوره انتشار از سوی هییت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد وجود خواهد داشت و در صورت تکلیف به الزام به تغییر دوره انتشار با نظر به عدم حداقل چاپ منظم ماهنامه فروهر با این پیشینه دیرینه از سوی هییت نظارت(حداقل 6 شماره در سال برای نشر ماهنامه)، و تبدیل نشر از ماهنامه به فصلنامه و یا سالنامه و ...، دیگر برگشت به دوره انتشار اولیه(ماهنامه) با قوانین و شرایط کنونی دوره نشر مطبوعات وزارت ارشاد، بسیار دشوارتر و در بعضی موارد غیرممکن خواهد بود.

نام : آگاه زمان : ۲ آذر ۱۳۹۸ _ ۲۲:۵۸:۲۴

مطمین باشید سه هفته دیگه هم مجمع برگزار نخواهد شد، همانطور که همه متوجه شدیم دوستان پیشمسوت به دنبال بازگشت به هییت مدیره و بدست گرفتن قدرت هستند. سازمان فروهر گویا به روال قبل باز خواهد گشت اگر جوانان پا پیش نگذارند.

نام : مهرداد زمان : ۴ آذر ۱۳۹۸ _ ۰۰:۰۳:۴۲

آنطور که ما در مجامع همگانی عادی دیدیم و حضور داشتیم، مدت زمان تنفس بسیار کوتاه و حداکثر 2 هفته در قانون تجارت ذکر شده است و هیچ مجمع و فردی نمی تواند از قانون تخطی کند. حال باید دید چطور این مجمع 3 هفته تنفس داده است! و رییس مجمع چطور این مورد را قانونی دانسته است!!!

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics