تاریخ پست:1398/7/18 13:37
خبرنگار امرداد: سپینود جم

مجموعه تاریخی-فرهنگی حافظیه در آستانه‌ی بیستم مهرماه، روز حافظ، برای برگزاری مراسم بزرگداشت اين چکامه‌سرای پرآوازه آماده‌سازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس؛ مصيب اميری مدير كل ميراث فرهنگی فارس در این‌باره گفت: مجموعه فرهنگی-تاریخی آرامگاه حافظ به شوند (:دلیل) جایگاه ویژه‌ی ملی و جهانی و بازدید همواره و گسترده‌ی گردشگران داخلی و خارجی، همیشه مورد توجه بوده است. از این‌رو با توجه به در پیش بودن  آیین بزرگداشت این سراینده‌ی نامی، کارهایی برای خدمت‌رسانی بهتر انجام شده است.

او افزود: تعویض تابلو برق و رفع اتصال برق، رنگ‌آميزی تازه‌ی حوض‌ها و پایه‌های سیستم صوتی، نقاشی نیمکت‌های و بخش‌های مورد نیاز،  نصب پژکتور در جاهای تاریک‌تر، نورپردازی، نوسازی سطل‌های زباله، طراحی فضای سبز و پاكسازی كامل محوطه‌ی پيرامونی اين مجموعه بخشيی از کارهای صورت گرفته برای برگزاری هر چه بهتر آیین بزرگداشت حافظ است.

برپایه‌ی این گزارش با توجه به آماده‌سازی فضای مجموعه برای برگزاری برنامه، آرامگاه حافظ آدینه 19 مهرماه 1398 خورشیدی از ساعت 16 الی 19 تعطیل و از ساعت 19 مجموعه آماده‌ی میزبانی از آیین است.

گفتنی است، خواجه شمس‌الدين محمد، نام‌ور به خواجه حافظ شيرازی و لسان‌الغيب در سال 726 مهی (:هجری قمری) در شيراز زاده شد. اين غزل‌سرای نامی در روزگار جوانی از بسياری از علوم مذهبی و ادبی روزگار خود آگاهی داشت و يكی از نام‌آوران علم و ادب ديار خود شد. خواجه شمس‌الدین محمد در سال 791 مهی در شيراز چشم از جهان فرو بست.


تاریخ پست:1398/7/18 13:37 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :293

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics