تاریخ پست:1397/12/25 12:22
شهرام پوردهی زین‌آباد

با برنامه‌ریزی کمیسیون ورزش انجمن زرتشتیان شیراز و برای نوزدهمین سال پیاپی در واپسین آدینه‌ی‌ سال، پاک‌سازی آرامگاه زرتشتیان این شهر، آدینه 24 اسفندماه انجام شد.
شماری از زرتشتیان شیراز از ساعت 10 بامداد، برپایه‌ی آگاهی‌رسانی که از پیش انجام شده بود، در آرامگاه زرتشتیان این شهر گردهم آمدند و بی‌درنگ آستین بالا زدند و سرگرم کاری شدند. چند تن، سنگ مزارها را پاکیزه کرده و در کنارش علف‌های هرز و خاشاک مازاد باغچه‌ها را گردآوری می‌کردند. شماری مشغول جارو کردن و پاک‌سازی پیرامون آرامگاه بودند، یکی آتشی برپا کرده بود و بوی اسفند و کندر را در فضا می‌پراکند، شماری دیگر هم سرگرم شستن شیشه‌ی پنجره‌ها بودند، دو نفری هم قاب‌های فرتور درگذشتگان را تمیز می‌کردند. گروهی دیگر با بریدن شاخه‌های خشک اضافی و هرس درختان، سر و شکلی به آنها می‌دادند تا آماده‌ی آغاز بهاری دیگر باشد، چند نفر از خانم‌ها سيروگ می‌پختند و داغ داغ می‌آوردند تا همگان انرژی بگيرند. در یک کلام چه زيبا بود اين همدلی و همازوری...
در پایان از باشندگان با ناهار پذیرایی شد. پس از پایان پاکسازی آرامگاه، شماری با رفتن به پذیرشگاه و گل‌آرایی محوطه‌ی جلوی آدریان، آمادگی شیراز جهت میزبانی مهمانان نوروزی را به طور رسمی اعلام کردند.

 پذیرشگاه شیراز آماده‌ی میزبانی مهمانان نوروزی

فرتور از شهرام پوردهی است.

0114


تاریخ پست:1397/12/25 12:22 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1328

دیدگاه هموندان

نام : مهدخت زمان : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۹:۴۴:۲۱

چه نیکو عملی ، درود بر شما شیرازیها. در اکثر شهرها فقط به شستن و پاکسازی آتشکده ها بسنده می کنند. چه خوب که خانه ابدی درگذشتگان را هم خانه تکانی کردید. خدا خیرتان بدهد. ممنون از گزارش و تصاویرتان

نام : اسفنديار زمان : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۹:۳۱:۳۱

درود بر شیرازی ها . بسیاری از درگذشتگان بستگانشان در جاهای مختلف این کره خاکی روزگار می گذرانند و دوست داشتن در این ایام سری به درگذشته هایشان بزنند . با این کارتان دلهایشان را شاد کردید. شاد باشید و تندرست و عاقبت بخیر .

نام : نريمان زمان : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۱:۰۶:۵۵

درود بر فروهر پاک درگذشتگان و دو صد درود بر همت و همازوری شما . خوشا شیراز و همت زرتشتیانش. پس همه چیز از حالا برای جشن فروردینگان مهیاست.

نام : همکيش زمان : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۰۷:۴۷:۱۰

روان نیاکان و درگذشتگان کمک کار و چراغ راهتون باشه دست مریزاد. سپاس از گزارشا و عکسای زیباتون

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics