تاریخ پست:1397/12/8 23:23
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

سه نیک اشوزرتشت در سخنان برنده‌ی اسکارهنگام اهدای جایزه بهترین تدوین به فیلم «راپسودی بوهمی» (‌حماسه کولی) در آیین اسکار٢٠١٩، جان ا‌وتمن برای دریافت جایزه و سخنرانی در جایگاه قرار گرفت. وی سخنانش را با جمله مشهور اشوزرتشت «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک» به پایان رساند.

به گزارش یورو نیوز، فیلم راپسودی بوهمی جایزه بهترین تدوین را از آن خود کرد. جان آتمن هنگام دریافت جایزه در پایان صحبت هایش به نقل از آموزه‌های زرتشت گفت: «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک». فردی مرکوری، که فیلم راپسودی بوهمی زندگی او را روایت می‌کند، خواننده بریتانیایی از خانواده‌ای زرتشتی و از پارسیان هند بود.

گزاره‌ی «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک» در فیلم «راپسودی بوهمی» هم بارها بازگو می‌شود؛ در این فیلم همچنین اشاره شده که خانواده‌ی فردی مرکوری از تبار زرتشتیان هند هستد که هزار سال پیش از ایران به هند می‌روند.

فیلم راپسودی بوهمی درباره زندگی «فردی مرکوری»، خواننده‌ی پرآوازه‌ی بریتانیایی است که خانواده‌ی زرتشتی‌اش از هند به بریتانیا مهاجرت کرده بودند.

فیلمی که برنده‌ی اصلی مراسم اسکار ۲۰۱۹ بوده و افزون بر جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد نقش اول، توانست جوایز بهترین تدوین، بهترین صدابرداری و بهترین تدوین صدا را از آنِِ خود کند.


تاریخ پست:1397/12/8 23:23 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2074

دیدگاه هموندان

نام : الیما پارسی زمان : ۹ اسفند ۱۳۹۷ _ ۲۳:۱۱:۴۰

درود بر ایران و ایرانی،درود بر زرتشتیان گرامی

نام : moein زمان : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ _ ۱۱:۰۸:۴۶

مایه افتخار ❤

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics