تاریخ پست:1397/11/11 16:0
پیام شادباش معاون دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقلیت‌های دینی

جشن سده بر همگان و ایرانیان عزیز زرتشتی، مبارک باد

خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

شادباش معاون دستیار رییس جمهور در امور اقلیت‌های دینی به مناسبت جشن سده«سعید زارع» معاون دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام، اقلیت‌های دینی و مذهبی (ایرانیان غیرمسلمان) جشن سده، یادگار جشن‌ها و آیین‌های ایران باستان را به همگان و ایرانیان زرتشتی شادباش گفت.

متن پیام شادباش سعید زارع به مناسبت جشن سده که یادآور راستی، نور و پیدایش آتش است را در دنبال می‌خوانید:

«جشن سده که یادگار جشن ها و آیین های ایران باستان است یادآور راستی، نور و پیدایش آتش است که زمینه ساز تمدن و زندگی بشری در جهان بوده است.

ایرانیان به عنوان قدیمی ترین انسانهای خداشناس و یکتاپرست جهان، همواره بر راستی، نیک اندیشی، نیک گفتاری و نیک کرداری تاکید داشتند و آتش را نماد آن بر روی زمین و یادآور راستی، مهر و درستکاری دانسته و آن را بدین جهت، پاس می‌دارند.

زرتشتیان بر اساس این باور، هر سال در چنین روزی، با مشارکت جمعی از هموطنان، هیزمی گردآورده و با برافرختن آن، شادمانی، نشاط و همبستگی را در جامعه ترویج می‌دهند.

امسال جشن سده در چهلمین سال پیروزی انقلاب به همراه جشن دهه فجر، برگزار شد. امام خمینی، معمار کبیر انقلاب، پیروزی انقلاب را به انفجار نور تعبیر کرد و این انقلاب را پیروزی نور بر ظلمت دانست. این تقارن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم روزهای پر از امید، شادی و آرامش در انتظار هموطنان باشد.

جشن سده بر همه ایرانیان، به خصوص ایرانیان عزیز زرتشتی، مبارک باد.»


تاریخ پست:1397/11/11 16:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :813

دیدگاه هموندان

نام : فرامرز زمان : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ _ ۰۲:۴۵:۴۷

جناب آقای سعید زارع سپاسگزاریم ، پیام پر محبت شما ، شادی جشن سده را برای من به عنوان ایرانی زردشتی دو چندان کرد ، سده بر شما هم خجسته باد

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics