تاریخ پست:1397/11/11 13:33
با تصویب کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور

پروانه فعالیت انجمن زرتشتیان تهران تمدید شد

خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

با تصویب کمیسیون ماده 10 احزاب پروانه فعالیت انجمن زرتشتیان تهران صادر شدپروانه فعالیت انجمن زرتشتیان تهران با تصویب کمیسیون ماده 10 احزاب به مدت سه سال دیگر تمدید شد.

پروین صیدی کارشناس در امور احزاب و گروه‌های سیاسی وزارت کشور در گفت‌وگو با امرداد از برگزاری نشست کمیسیون ماده 10 احزاب و تمدید پروانه فعالیت انجمن زرتشتیان تهران خبر داد و گفت: با انتصاب معاون سیاسی وزارت کشور که عهده‌دار ریاست کمیسیون ماده 10 احزاب نیز است، جلسه کمیسیون چهارشنبه دهم بهمن‌ماه 1397 خورشیدی برگزار شد. طی این نشست تمدید پروانه‌ی فعالیت انجمن زرتشتیان تهران همچنین تایید صلاحیت 27 برگزیده‌ی گردش 44 انجمن صادر شد. یک تن از برگزیدگان اصلی رای صلاحیت نیاورده و نفر اول از اعضای علی‌البدل جایگزین شده است.

وی در ادامه افزود: پروانه فعالیت انجمن زرتشتیان تهران از زمان مصوبه‌ی کمیسیون احزاب (چهارشنبه دهم بهمن‌ماه 1397) به مدت 3 سال اعتبار دارد و انجمن می‌تواند نشست رسمی خود را آغاز کند. پس از مشخص شدن صاحبان امضا در گردش 44 پروانه فعالیت این دوره به همراه معرفی‌نامه برای روزنامه رسمی کشور و ثبت شرکت‌ها صادر می‌شود.

پروین صیدی درباره زمان برگزاری نشست گردش 44 انجمن زرتشتیان تهران گفت: به منظور تشکیل جلسه‌ی گردش 44، پیش از اعلام کتبی مصوبه در هفته‌ی آینده، مصوبه‌ی کمیسیون احزاب را پنج‌شنبه (11 بهمن‌ماه 1397 خورشیدی) به مسوول دبیرخانه شفاهی اعلام می‌کنم تا با حضور رییس گردش 43 انجمن، گردش 44 نشست رسمی خود را آغاز کند.

 

 

 

 

 

 


تاریخ پست:1397/11/11 13:33 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1070

دیدگاه هموندان

نام : یک همکیش زمان : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ _ ۲۱:۰۲:۱۸

بخش اول از دو قسمت: 1- شایسته است، مرجع دولتی محترم، ضمن توجه به «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» به ویژه مواد 5 و 22 (http://rc.majlis.ir/fa/law/show/780303 ) نسبت به انتشار عمومی و بدون تبعیض مصوبه کتبی مورد اشاره و هر گونه اطلاعات مربوطه دیگر، هر چه سریعتر اقدام نمایند: ماده5 ـ مؤسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در دسترسی مردم قرار دهند. تبصره ـ اطلاعاتی که متضمن حق و تکلیف برای مردم است باید علاوه بر موارد قانونی موجود از طریق انتشار و اعلان عمومی و رسانه‌های همگانی به آگاهی مردم برسد. ماده22ـ ارتکاب عمدی اعمال زیر جرم می‌باشد...الف ـ ممانعت از دسترسی به اطلاعات برخلاف مقررات این قانون. ... 2- شایسته است، برگزیدگان محترم جامعه، برای انتخاب هیات رییسه چهار نفره انجمن، که خودشان و جامعه برای لااقل سه سال مشغول آن خواهند بود و تصمیمات مهمی چون تعامل با مراجع دولتی، در انتخاب هیات اجرایی انتخابات مجلس یازدهم را اتخاذ خواهد نمود، از عجله بپرهیزند و ضمن مطالعه اساسنامه انجمن به ویژه قسمت «مبحث پنجم – انتخابات هیات مدیره و تشکیلان اداری آن» با مرور جزییات مراحل قانونی سوگند و انتخاب هیات مدیره، روشهای قانونی پرهیز از عجله، نظیر به تآخیر انداختن جلسه نخست و سوگند (که بعد از آن باید طبق ماده 29 اساسنامه، ظرف یک هفته هیات رییسه را انتخاب کنند)، را در نظر داشته باشند

نام : یک همکیش زمان : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ _ ۲۱:۰۳:۳۸

بخش دوم از دو قسمت: 3- ضمن احترام، به نظر می‌رسد رییس هیات مدیره گردش 43 انجمن، فاقد هر گونه سمتی در گردش 44 می باشد، و ضرورت حضور و احتمالاً دخالت وی مانند بقیه افراد عادی جامعه است، شاید روال درستتر آن باشد که، در صورت نیاز از وی و سایر افراد مطلع و سابقاً مسوول، از طرف هیات مدیره گردش 44، برای امورات لازم، دعوت به عمل آید 4- در صورت صلاحدید، مناسب خواهد بود، هیات مدیره گردش 44، ضمن دعوت از هیات رییسه گردش 43 در وقت مناسب، نسبت به تحویل گیری و صورتجلسه و احیاناً حسابرسی اموال تحویل گرفته شده از گردش 43 اقدام نمایند، مثلاً برای نگارنده روشن نیست، سرنوشت زمینهای همتی کرمان، یکی از موضوعات جلسه 38 گردش 43 چه شده است (http://amordadnews.com/content/897/0/) و آیا گردش 44 سند مالکیتی از این زمین، از هیات رییسه گردش 43 تحویل خواهد گرفت یا نه (البته اگر زمین اصالتاً سندی داشته است). شایسته یادآوری است که، یکی از سوابقی که برای این نوع انتقال مدیریت موجود است، هنگام تغییرات در مدیریت موقوفات بنیاد آبادیان ثبت شده است، که جلسه‌ای برای این انتقال مدیریت، برگزار شده و در آن جلسه ضمن تحویل چند سند، سپرده و ته چک، عدم تحویل یک سند ساختمان و دسته چکهای احتمالی، گزارش شده است: http://fa.berasad.com/content/view/13318/50

نام : همکیش زمان : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ _ ۱۰:۰۹:۵۶

تا با حضور رییس گردش 43 انجمن،گردش 44 نشست رسمی خود را آغاز کند؟ چرا با حضور رییس گردش 43؟

نام : بهزاد زمان : ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ _ ۰۸:۴۶:۰۰

بادرود برطبق کدام قانون نوشته یا نانوشته سرکار خانم صیدی فرموده اند گردش 44 با حضور رییس گردش 43 کار خود را آغاز خواهد کرد . این دخالت ها و گذاردن قانونی فرای قوانین عرفی و مدنی را به پای چی و چه کسانی باید نوشت؟؟؟ به همانگونه که ایشان با سهل انگاری و ساده اندیشی (که بنده به غیر عمد بودن آن شک دارم ) ماه ها انجمن را با دوران فترت مواجه کردند به همان گونه نیز در شروع کار که به صراحت در اساسنامه بیان شده ، گردش 44 را دچار تنش و چالش نفرمایند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics