تاریخ پست:1397/10/9 22:2
خیر ایزد از ماه دی، جاودانگی پیام‌آور راستی

گرامی‌داشت یاد اشوزرتشت در سیدنی استرالیا

نازنین خورشیدیان

زرتشتیان ساکن سیدنی، با فرارسیدن سالروز درگذشت اشوزرتشت یاد بنیان‌گذار منش نیک و دین راستی را گرامی داشتند.

آیین درگذشت اشوزرتشت با اوستاخوانی موبدان از ساعت 10:15 دقیقه در «درمهر» سیدنی آغاز شد. همزمان با این آیین، برنامه‌ی بزرگداشت روانشاد اختر استواری انجام شد. وی از دهشمندان نیک‌اندیش و یاری‌رسان همیشگی انجمن زرتشتیان سیدنی بود. روانشاد و همسر وی یکی از نخستین بنیانگذاران انجمن زرتشتیان، گردهمایی‌ها و یکی از  دهشمندانی بود که بخشی از هزینه‌ی خرید زمین «درمهر» سیدنی را پرداخت کرده است.  پس از اوستاخوانی، نوذر بانا زندگی‌نامه‌ی روانشاد اختر استواری را به انگلیسی و سپس فرین کیانیان به فارسی برای همه باشندگان خواندند. سپس از عکس روانشاد و همسر وی به دست پسر و دختر آنها پرده‌ برداری شد‌. در پایان برنامه به روال همیشه، با خوراکی که یکی از دهشمندان فراهم کرده بود از باشندگان پذیرایی شد.

این گردهمایی به کوشش انجمن زرتشتیان سیدنی به مناسبت سالروز درگذشت اشوزرتشت، چهارشنبه پنجم دی‌ماه 1397 خورشیدی برابر با 26 دسامبر 2018 میلادی برگزار شد.

فرتور از نازنین خورشیدیان رسیده است.

1986


تاریخ پست:1397/10/9 22:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1067

دیدگاه هموندان

نام : بهروز جمشیدیان زمان : ۱۰ دی ۱۳۹۷ _ ۰۸:۲۱:۰۶

درود بر زرتشتیان گرامی استرالیا و بویژه سیدنی که در پاسداشت ایین ها و مراسم دین بهی کوشا میباشند . فقط یک نکته که تمام فرتورها از پشت سر شرکت کنندگان میباشد . ایا علت خاصی دارد یا ....؟؟؟ شاد و به کامه باشید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics