تاریخ پست:1397/8/2 14:30
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

نقاشی‌های استاد حجت شکیبا با عنوان «دیروز، امروز، فردا» در گالری گویا به نمایش گذاشته می‌شود.

استاد حجت شکیبا نگارگر نام‌آور ایرانی است که در نیم سده فعالیت خود هنرش را با تاریخ و فرهنگ این کهن بوم‌وبر پیوند داده است. از آثار چاپ شده‌ی وی می توان از کارهایی همچون «... به کورش»، «شاهنامه‌ی فردوسی»، «مثنوی معنوی»، رباعیات حکیم عمر خیام» و «نقش عکس در هنر ایران» یاد کرد.

حجت‌الله شکیبا زاده‌ی ۱۳۲۸، در گرگان،  نقاش هایپررئالیست و عکاس ایرانی ا‌ست. پدرش، میرزا محمود، عکاس بود و در سال‌ ۱۳۲۰ نخستین عکاسی الکتریکی را در شهر گرگان بنیادگذاری کرد. میرزا محمود دستی هم در نقاشی داشت از این‌رو  شکیبا از کودکی با نقاشی و عکاسی آشنا شد.

استاد شکیبا دوره‌ی دبیرستان را در مدرسه‌ی ایرانشهر گرگان گذراند، سپس در هنرستانی در تهران و زیر نظر استادانی چون مقیمی تبریزی، غلامحسین نامی و... آموزش  دید. پس از آن تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد.

نمایشگاه «دیروز، امروز، فردا» پنجشنبه سوم آبان ماه 1397 خورشیدی ساعت 16 گشایش می‌یابد و تا چهارشنبه نهم آبان ماه، ادامه دارد.

دوستداران می‌توانند پس از گشایش  تا نهم آبان‌ماه از ساعت 10 تا 20 برای بازدید از این نمایشگاه به نشانی: تهران، خیابان کریم‌خان‌زند، روبه‌روی خیابان ایرانشهر، گالری گویا بروند.

بازدید از این نمایشگاه برای همگان آزاد است.


تاریخ پست:1397/8/2 14:30 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :938

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics