تاریخ پست:1397/7/26 0:47
به کوشش بنیاد نیکوکاری زنجیره امید

آیین نکوداشت، جراح نیکوکار زرتشتی برگزار می‌شود

خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

زتجیره امید آیین نکوداشت پروفسود کیوان مزدا را برگزار می‌کندبنیاد نیکوکاری زنجیره‌ امید به پاس سپاسداری از خدمات نیکوکارانه‌ی روانشاد پروفسور کیوان مزدا، آیین نکوداشت برگزار می‌کند.
روانشاد پروفسور کیوان مزدا، پزشک نیکوکار زرتشتی، دانش‌آموخته‌ی پزشکی و جراحی ارتوپدی و فلوشیپ جراحی ستون فقرات و در جهان به پدر ستون فقرات و کمر نامور بود. زنده‌یاد کیوان مزدا فرنشین بخش ارتوپدی کودکان «بیمارستان روبرت دوبره» پاریس و همچنین هموند سازمان پزشکان بدون مرز و بنیاد نیکوکاری «زنجیره امید فرانسه» بود.
وی از سال ۱۳۸۶ خورشیدی فعالیت خود را در بنیاد نیکوکاری زنجیره امید ایران در کشور زادگاهش آغاز کرد و هر سال ۴ بار برای معاینه و درمان رایگان کودکان ناتوان مالی و دارای بیماری‌های سخت و پیچیده به ایران سفر می‌کرد و در طی این سفرها سالی ۲ بار نیز با همراهی تیم جراحی خود عمل‌های جراحی را در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان نورافشار انجام می‌داد. وی در شهریور ۱۳۹۷ توانست ۲۸ کودک را با کمک تیم جراحی خود عمل کند. این سفر آخرین سفر وی به ایران بود.
بنیاد نیکوکاری زنجیره‌ی امید به پاس سپاسداری از خدمات نیکوکارانه‌ی روانشاد پروفسور کیوان مزدا، جراح زبردست زرتشتی، دوشنبه 30 مهرماه 1397 خورشیدی آیین نکوداشت وی را در تالار همایش دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌کند. در این آیین از وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، هموندان شورای شهر تهران و خانه‌ی سلامت شهرداری دعوت شده است.
بنیاد نیکوکاری زنجیره امید برگرفته شده از بنیادی به همین نام در فرانسه  از سال 1386 خورشیدی در ایران بنیان نهاده شد. این بنیاد با همکاری گروهی از پزشکان فوق تخصص اطفال در رشته‌های ارتوپدی، قلب و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به درمان کودکان محروم و نیازمند می‌پردازد. بنیاد نیکوکاری زنجیره امید ایران و فرانسه همکاری نزدیکی با هم دارند و پزشکان داوطلب زنجیره امید فرانسه به صورت دوره‌ای برای کمک به درمان کودکان محروم به ایران سفر می‌کنند.  
روانشاد کیوان  مزدا زاده‌ی 31 امرداد 1338 خورشیدی در آبادان، فرزند سیروس مزدا از زرتشتیان یزد و ژینت رنه فرانسوی تبار بود. وی از ۷ سالگی به همراه خانواده‌اش به فرانسه کوچ کرد. کیوان مزدا ۱۱ مهرماه ۱۳۹۷ و در سن 59 سالگی در پاریس بر اثر ایست قلبی درگذشت. آرزوی وی برای دنیا و مردمانش این بود که جنگ نباشد، غذا باشد و زندگی بدون هیچ‌گونه تبعیض باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و سفیر فرانسه در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت روانشاد پروفسور کیوان مزدا را آرامش باد گفتند.


تاریخ پست:1397/7/26 0:47 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1967

دیدگاه هموندان

نام : ... زمان : ۲۶ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۵:۱۷:۴۱

روحش شاد و یادش گرامی عمر کوتاه و پربار

نام : همایون مهرزاد زمان : ۲۶ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۶:۰۳:۲۷

روانشان شاد چه گوهرارزشمندی را از دست دادیم و چقدر این بزرگ مرد نام نیکی از خود بجا گذارد که میتواند سرلوحه فکری پزشکان و توانمدان باشد.بهشت برین جایگاهشان

نام : یک ایرانی زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۰:۱۶:۰۰

روانش شاد و جاودان باد

نام : فرهاد ایرانلو زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۱:۱۰:۱۴

روحش شاد و جایش و یاد مهربانی هاش همیشه خالی

نام : یک ایرانی زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۹:۰۳:۲۷

رویای من اینه ، دنیای بی کینه ..... دنیای بی کینه ، رویای من اینه .

نام : شیرین زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ _ ۱۱:۰۶:۴۶

روحش شاد گروسمان نشین باد .نام نیکو گر بماند زآدمی به کزو ماند سرای زرنگار

نام : خدایار زمان : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ _ ۲۲:۵۹:۳۵

روحش شاد چقدر بابیمارهاش رفتار خاضعانه داشت که میتواند سر مشق همکارانش باشد

نام : Rad زمان : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ _ ۰۱:۰۷:۴۱

روانشان شاد

نام : مژگانی زمان : ۲۹ مهر ۱۳۹۷ _ ۱۱:۳۶:۵۷

روحشان شاد و یادشان‌گرامی. امیدوارم همگی انسانها؛بخصوص همکیشان و فرزندان ما؛ادامه‌دهندگان راه این شادروان باشیم. ایدون‌باد

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics