تاریخ پست:1397/5/31 15:15
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

پیام انجمن موبداهن تهران در محکوم کردن پیمان‌شکنی دولت امریکاانچمن موبدان تهران در پیامی با اشاره به دین سپندینه زرتشتی که «پیمان شکنی» را ناشایست دانسته است و از بدترین کارها در جهان می‌شناسد، پیمان شکنی دونالد ترامپ در پای‌بندی به مفاد «پیمان‌نامه برجام» را محکوم و با ملت ایران اعلام همبستگی کرده است.
متن کامل پیام انجمن موبدان تهران در دنباله آمده است:

 

                                                               به خشنودی اهورامزدا 

                                محکومیت پیمان‌شکنی رییس‌جمهور آمریکا و اعلام همبستگی با ملت ایران 

 

بی‌تردید خداوند بزرگ انسان را با بخشیدن دو نیروی بی‌همانند«خرد(عقل) و وجدان (دین)»، از سایر موجودات کامل‌تر آفریده،  تا بتواند با اندیشه روشن، جهان هستی و قوانین حاکم برآن را درک کند. خرد خویش، را به علوم عقلی مجهز نماید، و وجدان خود را هشیار کند و بیدار نگاه دارد، ضمن اینکه بدنبال سود خویش است، دست کم هرچه بخود نمی‌پسندد را به دیگران نیز نپسندد. «راستی جو و نیکی افزا باشد.».
همه‌ی پیام‌آوران خدایی آمده‌اند که انسان‌ها را انسانیت و اخلاق نیکو آموخته، فضای یکتایی ایجاد کرده، مردم را به سوی راستی و نیکی و جهان را بسوی پیشرفت و آبادانی رهنمون باشند. دین سپندینه زرتشتی « پیمان شکنی» را «مهر و دروج» دانسته، از بدترین کارها در جهان  می‌شناسد. پیمان شکنی دونالد ترامپ در پای‌بندی به مفاد «پیمان‌نامه برجام» که پس از سال‌ها گفتگوی سران کشورهای 5+1، برپایه قوانین بین المللی بدست آمده، و به امضای ریاست جمهور و وزیر امور خارجه وقت آمریکا رسیده، و مورد تصویب نمایندگان کشورها و از جمله نماینده وقت آمریکا در سازمان ملل متحد قرار گرفته بود، از بزرگترین پیمان شکنی‌های تاریخ می‌باشد. که جز  فشار آوردن مادی و معنوی به مردم میهن دوست، سخت کوش، کار آفرین و صلح‌جوی ایران و بی‌اعتماد کردن دیگر مردمان نیک‌ اندیش و نیک گفتار و نیک کردار جهان، نسبت به رییس جمهور آمریکا، هیچ نتیجه دیگری در برنداشته و نخواهد داشت.
خوشبختانه مخالفت کشورهای اروپایی با خروج دونالد ترامپ از پیمان برجام، نکوهش جهانی را نسبت به این تصمیم خودخواهانه، انحصار طلبانه و غیرمسوولانه رییس جمهور آمریکا، به دیگر مردمان دانا و صلح دوست جهان را آشکار ساخت. 
جامعه زرتشتیان ایران که برپایه قوانین حاکم برکشور جمهوری اسلامی ایران، در برگزاری آیین‌ها، آموزش‌های دینی و احوال شخصیه، از حقوق شهروندی برخوردار بوده، مورد حمایت حکومتگران و دولت‌مردان جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.  این عمل غیرانسانی و جنگ طلبانه رییس جمهور آمریکا را محکوم کرده، مراتب همبستگی خود را با اقشار ملت شریف ایران و دیگر پیروان ادیان توحیدی جهان که طالب صلح و آشتی و تعامل، در استقرار آرامش گیتوی و آسایش معنوی جهانیان  هستند، را اعلام می‌دارد.
تردیدی نداریم که دولت مردان باتدبیر ایران، با درایت وصف ناشدنی که در همه‌ی زمینه‌های سیاسی، حقوقی و اقتصادی  به کار خواهند گرفت، قادر خواهند بود که راستی و نیکی و داد را بر دروغ و بدی و بیداد، پیروز گردانند.

 

                                                                                 در پناه یزدان پاک

                                                                               انجمن موبدان تهران

                                                                 رییس : موبد دکتر اردشیر خورشیدیان 

 


تاریخ پست:1397/5/31 15:15 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1009

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۳۱ امرداد ۱۳۹۷ _ ۱۸:۱۲:۵۷

البته انجمن موبدان و جامعه زرتشتیان همه بدی ها ور فتار اهریمنی نکوهیده را محکوم میکند. در کنار پیمان شکنی و خود سری رییس جمهور فعلی آمریکا که بسیار ناشایست و ناهنجار است، رفتار بد و دسیسه های کشورهای عربی و صیهونیست ها محکوم است. از همه بدتر کردار افراد معدود داخلی در اختلاس ها و دروغ ها و اخلالگری اقتصادی قابل سرزنش و اعتراض است. اهورامزدا این سرزمین اهورایی را از خشکسالی، دشمن و دروغ نگه دارد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics