تاریخ پست:1397/5/25 16:16
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

موسسه‌ی «پالیز فرهنگ و فرزانگی» نخستین تابلوفرش طرح فردوسی را به خجستگی 19 ساله شدن هفته‌نامه‌ی امرداد به این نشریه پیشکش کرد.

این تابلوفرش با تراکم 1200 شانه برای نخستین‌بار است از سوی شهرک صنعتی صباحی بیدگی طراحی و بافته شده است و در صورت سفارش به تولید انبوه می‌رسد.

مسعود فرزانگان بنیادگذار موسسه‌ی پالیز فرهنگ و فرزانگی درباره‌ی شوند (:علت) ویژه شدن نخستین طرح تابلوفرش به نگاره‌ی فردوسی بزرگ گفت: در ایران تابلوفرش‌های بسیاری با طرح‌های گوناگون طراحی و بافته می‌شود اما از چهره‌های فرهنگی کشور در این زمینه خبری نیست و یا به‌گونه‌ی حرفه‌ای به آن پرداخته نشده است. از این‌رو در نخستین گام بافت تابلو‌فرش فردوسی با آرمان آغاز یک کنش فرهنگی و پرداختن به نام‌آوران فرهنگ و هنر ایران‌زمین آغاز شد.

وی افزود نهادها، بنیادها و اداره‌های فرهنگی بسیاری در برنامه‌ها و جشن‌های خود هدیه هایی را پیشکش تهیه می‌کنند که شاید نمود فرهنگی چندانی نداشته باشد و تابلوفرش‌هایی با چهره‌های فرهنگی می‌تواند برای آن‌ها پیشکش درخور و شایسته‌تری به شمار بیاید و هم‌راستای آرمان‌های فرهنگی هازمان (:جامعه) باشد.

فرزانگان در پایان گفت: سفارش تابلوفرش طرح فردوسی به شوند آماده بودن طرح پس از سه روز و دیگر سفارش‌ها پس از 10 روز آماده و تحویل داده می‌شود.

 


تاریخ پست:1397/5/25 16:16 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1101

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics