تاریخ پست:1397/4/28 12:21
گفت‌وگو با فرنشین باشگاه جوانان زرتشتی یزد در آستانه‌ی جام جان‌باختگان:

جام‌های ورزشی زرتشتیان نیاز به تحولی بنیادین دارند

خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

زمانی که سخن از تیم‌داری ورزشی در هازمان(:جامعه) زرتشتی پیش می‌آید بی‌گمان یکی از گزینه‌ها سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد است. زیرا از اندک باشگاه‌های باپیشینه‌ی زرتشتی هستند که با داشتن تالار ورزشی یگانگی، کمینه‌ی(:حداقل) زیرساخت‌ها برای پرورش ورزش‌کاران را در دسترس دارند. و البته که در طی چند دهه برگزاری جام‌های گوناگون ورزشی مسوولان این باشگاه نیز همت گمارده‌اند و در جام‌ها و رشته‌های گوناگون ورزش‌کاران بسیاری را به هازمان زرتشتی تحویل داده‌اند.

حال با توجه به در پیش بودن سی‌وهشتمین دوره‌ی پیکارهای ورزشی جام جان‌باختگان از بهرام باستانی، فرنشین سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد، درباره‌ی شرایط این باشگاه در جام امسال پرسیدیم.

امسال با چند تیم در پیکارهای جام جان‌باختگان شرکت می‌کنید؟

دو تيم در واليبال آقايان و دو تيم در رشته‌ی بسكتبال آقايان خواهیم داشت. همچنین در رشته‌ی بدمينتون آقايان و بانوان ورزش‌کارانی از سوی سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد در جام امسال شرکت می‌کنند.

شمار کل ورزش‌کاران شما در جام امسال چند تن هستند؟

مجموعه‌ی ما امسال نزدیک به 65 ورزش‌کار را زیر پوشش خود روانه‌ی پیکارهای جام جان‌باختگان می‌کند.

آیا در رشته‌ی فوتبال شرکت نمی‌کنید؟

ما كلا رشته‌ی فوتبال در سازمان و باشگاه جوانان نداريم.

در رشته‌ی انفرادی چه تعداد ورزش‌کار خواهید داشت؟

امسال نزدیک به 20 ورزش‌كار از سوی سازمان و باشگاه در رشته‌ی بدمينتون شرکت می‌کنند.

تیم بسکتبال فروهر

تیم بسکتبال سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد، چهره‌ی سمت چپ: بهرام باستانی، فرنشین باشگاه جوانان زرتشتی یزد

مشکلات سازمان و باشگاه جوانان یزد در سالیان گذشته‌ی برگزاری جام جان‌باختگان چه مواردی بوده است؟

خوابگاه و كيفيت خوراک ورزش‌كاران كه يك بحث هميشگي برای جام جان‌باختگان است، اما دیگر ما اين موضوع را پذيرفته‌ايم و شرايط هموندان كانون دانشجویان را درك مي‌كنيم. همين كه با ورزش‌کاران ما خوب و درست برخورد شود و حس كنيم هموندان كانون همه‌ی تلاش خود را مي‌كنند براي ما كافي است.

پیشنهاد شما به برگزارکنندگان برای برطرف ساختن مشکلات چیست؟

پيشنهاد ما به برگزارکنندگان این است آستانه‌ی تحمل خود را بالا ببرند و آن‌ها هم درك كنند كه يک نوجوان پر از انرژي  در كنار دوستانش ممكن است هر كاري انجام دهد.

سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد از ورزش‌کاران خود برای شرکت در جام 38 چه پشتیبانی‌هایی می‌کند؟

اتوبوس دربست با هزینه‌ی سازمان و باشگاه ورزش‌کاران را از یزد به محل برگزاری بازی‌ها در تهران می‌آورد و بازمی‌گرداند. همچنین امسال دو تيم پايه در رشته‌هاي واليبال و بسكتبال داریم که همه‌ی هزينه‌ی خوراک و اقامت آن‌ها با سازمان است. و البته پوشاک ورزش‌کاران نیز قطعا از تعهدات سازمان است و هميشه پوشاکی با بهترين كيفيت را در اختیار ورزش‌كاران خود قرار می‌دهيم.

پیشنهاد شما برای بهتر برگزار شدن جام جان‌باختگان چیست؟

ما نياز به يك تحول جدي در برگزاري نه تنها جام جان‌باختگان، كه همه جام‌های ورزشی خود داريم. بدیهی است که نمي‌توانيم با يک پيشنهاد جام جان‌باختگان را متحول كنيم. دگرگونی‌ها نياز به ابزار و امكانات دارد. ما سال‌هاست كه جام جان‌باختگان و دیگر جام‌های ورزشی خود را به همين شكل پذيرفتيم. اما زمان آن رسيده است كه با يک نگرش نو و شجاعانه تغييری بنیادین در شیوه‌ی برگزاري جام‌ها پدید آوریم.


تاریخ پست:1397/4/28 12:21 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1136

دیدگاه هموندان

نام : همكيش زمان : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ _ ۱۴:۲۴:۲۳

آفرین به شما ورزشکاران و پیشکسوتان زرتشتیان یزد، کاش همچین جامی با این عزیمت هم در یزد برگزار میشد

نام : بهزاد زمان : ۲ امرداد ۱۳۹۷ _ ۰۹:۱۲:۲۲

تفاوت دیدگاه ها جالب است !!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیدگاه دکتر اهورایی مدیر باشگاه فروهر که همه چی گل و بلبل و عالیست و هیچ پیشنهادی ندارد و اقای بهرام باستانی که از طرح شجاعانه تغییر بنیادین در برگزاری مسابقات ورزشی جامعه زرتشتی میگوید.. ایکاش قدیمی ها فقط تجربه خود را در اختیار جوانان میگذاشتند و سالها ریاست را برای خود کافی دانسته و میدان را به جوانانی پر تلاش میسپردند. دریغ که عشق و طمع برای ماندن در ریاست 100 سال هم کافی نیست!!!!!!!!!!!!!!

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics