تاریخ پست:1396/12/2 18:45
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

فعالیت گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران به شمارش معکوس و دقایق پایانی خود نزدیک می‌شود و خبرهای گزینش هموندان جدید این انجمن در میان زرتشتیان به جریان افتاده است.
آدینه چهارم اسفندماه 1396 خورشیدی مجمع همگانی برگزار می‌شود و پس از انتخاب هیات رییسه با توجه به حد نصاب نرسیدن شمار نامزدها، درباره‌ی زمان برگزاری انتخابات تصمیم‌گیری خواهد شد.
گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران کوشید تا با برگزاری زودهنگام انتخابات از ورود این گردش به دوره‌ی فترت جلوگیری کند ولی با عدم استقبال مردم برای نامزد شدن در انتخابات روبه‌رو شد. در نتیجه شمار نامزدها با پایان یافتن زمان نام‌نویسی به حد نصاب نرسید. مجمع همگانی، آدینه چهارم اسفندماه برگزار می‌شود و برپایه‌ دستور جلسه پس از انتخاب هیات رییسه ناظر با توجه به حد نصاب نرسیدن شمار نامزدها، کنسل شدن انتخابات را اعلام و زمان جدیدی را برای انتخابات در آینده برگزیده می‌کنند.

از دید شما دلیل به حد نصاب نرسیدن شمار نامزدها چیست؟


برای آگاهی‌های بیشتر پیرامون نامزدهایی که تاکنون نام‌نویسی کرده‌اند، اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه خود را در این‌باره کامنت بگذارید.

گفتنی است، حد نصاب شمار نامزدها در هیات مدیره‌ی انجمن زرتشتیان تهران، دست‌کم 28 تن است که از این شمار 21 تن هموندان اصلی و 7 تن هموندان جانشین هستند.


تاریخ پست:1396/12/2 18:45 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1749

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۹:۳۲:۱۰

چون وضعیت فعلی انجمن اینقدر بد است که کسی جرات نمیکند مسیولیت را قبول کند.

نام : همکیش زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۹:۴۲:۲۷

جامعه زرتشتی دیگر اعتماد خود را نسبت به انجمن از دست داده ، الان دو سالی هست که درگذشت اشوزرتشت ، آشی که درست میکنند گوشت نمیریزند ، چرا ؟ انجمن بودجه نداره ؟ پس این همه کمکهای مردم در روز ورهرام ایزد که در صندوق پول میریزند یا همان روز درگذشت زرتشت که از طرف انجمن صندوق میگذارند و مردم کمک میکنند ، اینا کجا میره ؟ حقوق کارمندها یا ........

نام : همکیش زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۱:۵۶:۴۸

در جواب اون دوست همکیش بگم ک متاسفانه جوی ک دکتر خسرویانی توی انجمن و جامعه درست کرده به منم ک کامدید نمیشم و برای رای دادن بخوام اقدام کنم پشیمان میشم . آقای خسرویانی سیاست موبدان دوران ساسانیان رو در پیش گرفته اند و انتقاد پذیر هم نیستن . کسی بخواد انتقاد کنه از برخورد بعدش میترسه

نام : همکیش زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۲:۲۵:۰۰

کسانی که تا به حال بی مسیولیتی کرده اند خودشان هم کاندیدا شوند و برای خودشان رای جمع کنند. ما مردم چه نقشی تا کنون در این جامعه داشته ایم؟ ما خبرها را از سایت ها دنبال می کنیم نام نامزدها هم که تکراری است و گواهی می دهد نتیجه چیست و روند چگونه است. آفرین بر شما. نوش جانتان.

نام : فرشید زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۲:۵۵:۴۲

با بهترین درودها و با سپاس از سایت امرداد که زحمت این نظر سنجی را کشیده اند ولی ایا بهتر نیست دوستانی که عقیده دارند که انجمن فعلی باعث شده که کسی کاندید نشود و دوباره کاندید ها تکرای هستند ، محبت کنند و هم خودشان و هم دیگران را تشویق کنند که کاندید شوند و انجمن اینده را به خوبی بسازند و ان را مردمی کنند.

نام : اتنخابات ١ زمان : ۲ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۲:۵۸:۵۵

ساختن و درست کردن را از هر زمان هم میشود شروع کرد.بنظرم توقع جامعه برای رسیدن به جایگاه آرمانی بسیار بالاست.در صورتی که هنوز بستر فکری و ساختاری آمادگی چنین جهشی را ندارد.البته باید پذیرفت که داریم این شاخصها را از جامعه بیرونی می گیریم و با کمی تغییر برای جامعه کهنه و بشکل ارباب رعیتی خود اجرا می کنیم. برای همین است که هنوز فرد خاصی رو مسیول تمام مواردی می دانیم که در کامنتها قابل دیدن است.اول از همه بیاییم برای خودمان روشن کنیم که کار را یک تیم انجام می دهد نه کاپیتان آن تیم.البته مربیانی از بیرون گود هم در حال تماشا هستند که در پستهای بعدی نقش آنها رو بررسی می کنیم.

نام : انتخابات ٢ زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۰:۳۵:۵۵

هر دوره شروعی جدید است، نا امید از چه هستیم.از این که چرا گذشتگان کار خود را درست برای ما انجام نداده اند. آیا با کنار کشیدن اتفاقی خواهد افتاد. وظیفه امروز ما چیست؟ آیا با بی علاقگی به مسایل درونی جامعه مان و عدم احساس مسیولیت نسبت به وظیفه ای که بر دوش تک تک ما قرار دارد ، لطمعه ای بر پیکره این جامعه نخواهیم زد.پس آگاه باشیم هر یک از ما چه آنهایی که کاندید میشوند و چه آنهایی که در انتخابات شرکت می کنند نقش آفرین هستند پس کم کاری نکنید.هر انتخاباتی ، آداب و روشی دارد که چندین عامل داخلی و خارجی آنرا رقم میزنن و مدیریت می کنند.پس بجای آنکه به یکدیگر توهین کنیم ، بیاییم عملکردها و انگیزه ها و روش انتخاب درست افراد را ارایه کنیم.شاخصهای شایسته سالاری چیست؟ چه کسانی انتخابات را به آرامی مدیریت می کنند؟ این دلسردی چگونه در جامعه رواج میابد؟

نام : ... زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۱:۱۳:۵۹

سازمان های زرتشتی دچار باند بازی شدن و اجازه ورود افراد تازه نمیدن به خاطر همین بقیه ثبت نام نمیکنن چون انتخاب نمیشن

نام : همكيش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۷:۳۰:۴۸

توقع جامعه این است که باند بازی و سیاست بازی که نمیدونم از کی و از چه زمانی وارد جامعه خوشنام ما شد، بس است. دورویی و بی ادبی و طمع برای پست گرفتن، بس است. الان مساله رییس قبلی نیست، ایشان دوره اشان تمام شد، مساله این است که افراد بعدی چه خواهند کرد. افرادی که برای رسیدن به مقام ریاست و هییت رییسه دست به هر کاری از جمله کاندیدا کردن اعضاء فعلی با هر ترفندی در لحظه پس از وقت اداری دست میزنند، یعنی دروووووغ. و بایستی با افرادی که دروووغ گفتن برایشان راحت است، مبارزه کرد. جامعه بایستی در مقابل دروغ بایستد حال از سوی هر کس که باشد.

نام : زرتشتی زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۸:۱۹:۴۵

افراد بزرگی بر این صندلی ها نشسته اند از جمله کیخسرو شاهرخ و رستم گیو. ایکاش بزرگانی بودند که جای خالی صندلی ها را پر میکردند.

نام : همکیش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۹:۱۵:۴۱

با درود خدمت همکیشان گرامی در این مورد که شخص ویا اشخاصی باعث عدم اطمینان و دلزدگی جامعه از انجمن شده اند شکی نیست.تا جایی که همکیشان اوضاع را جوری تصور میکنند که حتی حاظر به کاندیدا شدن و قدم گذاشتن در این میدان نشده اندو این متاسفانه سیاه نمایی نیست بطور مثال صحبت همیشگی خسرویانی بابت عدم بودجه. تخریب وبه ثمر نرسیدن ساختمانهای کیخسروی وخرمن گیو به اضافه به نتیجه نرسیدن اجاره بهای زمینهای قصر فیروزه اعیانی مدارس قزوین به روز رسانی اجاره بها مغازه های انجمن در اختیار غیر همکیش وهزاران مواردی که قول برطرف شدنشان را به همکیشان دادند ودریغ از بثمر رسیدن حتی یک مورد ازاین موارد.وبه نظر بنده نبودن یک کار مثبت در کارنامه حس خوبی رو به هیچکس منتقل نمیکنه وهمانطور که در لیست نامزدها مشاهده میکنیم یا اعضای فعلی هستند ویا عزیزانی که در دوران قبل از ریاست خسرویانی بر صندلی قدرت نشسته بودند و کارنامه قابل قبولتری نسبت به این دوره ندارند

نام : یک همکیش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۹:۱۹:۵۵

انجمن ورشکسته است. کارمندان ناامید هستند. افراد روحیه ندارند. اعضای انجمن به هم اعتماد ندارند. آیا شما میخواهید یا میتوانید عهده دار هیات مدیره چنین انجمنی باشید؟

نام : همکیش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۹:۲۰:۵۱

لطفا انتخابات را هرچه زودتر برگزار کنید. همین 28 نفر هم ممکن است پشیمان شوند.

نام : کوروش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۱:۰۱:۴۲

اسامی کاندیدا همه تکراری هستند ، یا در این دوره بودند یا دوره پیش ، تا وقتی که این باند بازی و این سیاست انخابات انجمن و مجلس از بین نرود مردم انگیزه ای نه برای رای دادن دارند نه کاندیدا شدن ، نماینده مجلس هم الان تکراری شده ، و اگه این روند ادامه داشته باشه و فرصت و انگیزه ای به دیگران ندهند و این تغییر ایجاد نشود همکیشان هم به این دیکتاتوری و یکنواختی چه در انجمن و چه در مجلس واکنش نشان خواهند داد ، به امید تغییر

نام : همکیش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۱:۲۲:۴۴

خیلی تعجب میکنم .اولا که دکتر خسرویانی طبق اساسنامه نمیتواند کاندید شود مگر با تایید مجمع. دوما اگر اینهمه معترض هست چرا کاندید نشدند مطمنا جمع معترضین بهشان رای میداد و برنده میشد. من فکر میکنم مردممون میخواهند یک معجزه بشود و همه چیز به وفق مراد آنها درست شود. اگر مشکلمون آش گوشت دار اشوزرتشت است که فوری میتوانند اصلاحش کنند و نیازی به ناراحتی ندارد. مشکلات بزرگمون را باید دسته بندی کرد و سعی کنیم حلش کنیم. وگرنه غر زدن و دشنام دادن که از همه کس بر میاید. باید هر کس کلاهش را قاضی کنه اگر خودش رییس انجمن بود هدفش انجام چه کارهایی بود و چه کارهایی را قدرت درست انجام دادنش را داشت. وگرنه تخریب دیگران که سهل است. دوصد گفته چون نیم کردار نیست

نام : انتخابات 3 زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۴:۲۶:۳۳

همکیشان عزیز لطفا آداب انتخابات را رعایت کنیم. نقد کردن کار خوبی است بشرط آنکه بعد ازآن راهکار درست نیز ارایه کنیم. لطفا کسانی را که زمانی منتخب همکیشان خود بودند را تخریب نکنیم ، اگر فکر می کنید که این افراد درست عمل نکرده اند و یا آنگونه که شما می پسندید رفتارنکردند لطفا بی احترامی نکنید ، بلکه سعی کنیم در انتخاب خود دقت کنیم.تهمت و دشنام دادن و گلایه کردن که کاری ندارد.لطفا در اولین قدم از همین انتخابات در پیشرو، یاد بگیریم که ادب را رعایت کنیم و به کاندیدها و منتخبین جامعه احترام بگذاریم.این یعنی شروع یک انتخابات درست.

نام : مهربان زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۶:۱۱:۵۰

خدا رو شکر که دکتر خسرویانی تا حالا رییس بودند و رییس چند دوره نجمن هم بودند تا الان بتوانیم کاسه و کوزه ها رو سرشون بشکنیم ببخشید یه سءوال: واقعا ما از انجمن چی میخواهیم؟؟؟ از کسی که قرار است رییس انجمن شود چه توقعاتی داریم؟؟؟ اصلا به فکر همازوری و یکپارچگی جامعه هستیم یا هر کسی میخواد ساز خودش رو بزنه و یکی دیگه رو متهم کنه ظاهرا تنها یاد گرفتیم که به هم حمله کنیم و مثل خروس چنگی به هم بپریم و همدیگه رو زخمی کنیم ظاهرا این واژه تغییر رو یاد گرفتیم که همدیگه رو ببریم زیر سءوال این معنی و مفهوم نوشدن و تازه شدن و فرشکرد شدنه !!!! اصلا خودمون میدونیم با خودمون چند چندیم??? واقعا خودمون میدونیم از انجمن زرتشتیان تهران به راستی چه انتظاراتی داریم؟؟؟ آقای دکتر خسرویانی که دورشون تموم شد و رفتن از این به بعد رو چه کنیم؟؟!!! یعنی فکر میکنیم کاندید نشدن و جلو نیومدن و حرفهای ناامید کننده زدن و متهم ساختن هم و حمله کردن به همدیگه دوای درده؟؟؟!!! اینکه دایم بگیم رییس انجمن چنین کرد و چنان کرد و بی تدبیری کرد و انجمن رو به ویرانه تبدیل کرد و از ریاست کنونی انجمن یه چهره کریه دیکتاتور مزخرف بسازیم وضعیت انجمن درست میشه و از این حال و روز درمی آید؟؟؟ اینطور که به نظر میاد یکسری حرفها و حدیث ها برای تغییر نیست برای تخریب هست!! اگه به راستی زرتشتی هستیم و پیرو آموزه های اشوزرتشت و برای جامعه زرتشتی ارزش قایلیم چرا بجای راه حل و وارد گود شدن به هم حمله میکنیم ریاست آقای دکتر خسرویانی تمام شد و به توصیف بعضی دوستان خراب کرده و انجمن رو تضعیف کرده خوب الان چه اتفاقی قراره بیفته؟؟؟!!! دوستانی که بر این باور هستید بیایید وسط و اقدامی بکنید اینقدر هم لطفا نگید باند و باندبازی به خدا توهین به شعور جمعی جامعه زرتشتی هست!!!

نام : دانشجو زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۶:۴۵:۱۶

مگر انتخابات مجلس خبرگان است که افرادی به دلیل نقص مدارک حذف شوند؟ ما مکر چند نفر هستیم. بازرسان خجالت بکشند.

نام : دوست زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۱۸:۵۸:۳۹

۱- یکی از دلایل کاندید نشدن افراد همین برخورد مردم است . کسانی که بدون اینکه حتی یک جلسه در انجمن باشند فقط حرف میزنند و حرف های دیگران را تکرار میکنند و توهین میکنند و افراد را دلزده میکنند . لطفا حرف های بقیه رو هی تکرار نکنید بپرسید و با خرد خودتون تصمیم بگیرید. ۲- دوستان دانشجو و همکیش و .... لطف کنید و بروید قوانین را مطالعه بفرمایید تا جواب درست را پیدا کنید

نام : فرشید زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۳:۴۴:۳۷

با بهترین درودها ، دوستانی که مرتب مینویسید لیست تکراری و .... است ایا شما رفتید و بهانه گرفتند و ثبت نامت نکردند ؟ چرا میخواهی تفرقه ایجاد کنی ؟ اگر انجمن منحل شود چه گیر شما میاید ؟ خواهش میکنم بجای گفتن این حرفها ، تا فرصت هست استین ها را بالا بزن و انها را یاری کن .

نام : همكيش زمان : ۳ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۳:۵۰:۰۳

انتخاباتی انجام نشود بهتر از آن است که افراد حزبی گوناگون و با سلیقه های رهبران خود بروند داخل و مثل انجمن پیشین فقط برای حالگیری از هم ،مصوبات را تصویب نکنند یا باهم بجنگن ... خروس جنگی بودن رو همکیشان در عملکرد اعضاء انجمن دیدن که بهشون رای دادن و گفتن ما یک تیم هستیم ، اما نبودن یا بودنو نتونستن تا آخر باشن...

نام : اردشیری زمان : ۴ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۷:۱۸:۴۱

از نظر وزارت کشور و تایید صلاحیت، اینور سال یا بعد از سال فرقی نمیکند. تا مدارک فرستاده شود و تایید صلاحیت بشود، حداقل هشت ماه طول دارد. ولی از نظر افراد خودمان خیلی فرق دارد که سریع انجام شود و دوستان انتخاب شوند.

نام : فرشيد زمان : ۸ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۷:۲۶:۰۲

نقد کردن با روش صحیح یعنی اینکه انجمن را در طول دورانش با حضور خود در جلسات ان انجمن ویا در روزنامه امرداد ویا در کنکاش و یا هر کجا که امکانش بود روش پسندیده ای میبود که هم خود اعضا متوجه بشند هم مردم بیشتر حضور پیدا میکردند تا به ثمر بنشیند عزیزان توجه داشته باشیم که اعضا انجمن همه یک دست که نیستند همه که برده وتابع اقای خسرویانی نبودند اگر رییس تصمیمی گرفته قاعدتا از تصویب کل اعضا گذشته و یااگر هم نگذشته این اعضا به طور کلی مقصرند،چرا عادت کردیم همیشه یکی رو علم کنیم و تمام کاستی ها رو گردن اون بندازیم؟؟ اگرچه مسولیت اوهم خیلی مهم است ما همگی از روزنامه امرداد تا تک تک اعضا افرادی که نقد میکنند مقصرند چون بجای رفتن داخل گود شدیم گروه فشار شدیم به عده غور زن و بی مسولیت اره اگه تو اگه من اگه کسی مسولیت به عهده نگیرد جاده و عرصه بازه واسه کسانی که شما دوست ندارید بیایند و میایند پس واسه اینکه سیاست تو پیاده شه استین ها رو بالا بزن بیا کاندید بشو و خودت سیاست تعیین کن تو نرفتی من نرفتم تو حضور نداشتی من حضور نداشتم که کار با اینجاها کشیده سیاست انجمن گریزی را بهتره تبلیغ نکنیم بهتره دست در دست هم شرکت کنیم که این مشکلات از راهی که ما صلاح میدانیم حل بشود بسه هرچه گروه فشار شدیم بسه هرچه غور زدیم با نقد درست با اشاره به نکات دقیق قابل بحث و دادن راحل موافقم اما فعلا وظیفه عاجل حضور شماست در همه عرصه هاست

نام : فرشيد زمان : ۸ اسفند ۱۳۹۶ _ ۰۷:۴۷:۱۲

یادم رفت بنویسم یادمان باشد ٢١ نفر در انجمن رای میدهند تا کاری بشود یا نشود بازرسان عزیز هم ناظرند ومثلا دارند از منافع ما در درست اجرا شدن مصوبه ها نظارت میکنند اگه انجمنی رییسش بی کفایت است پس این اعضا و بازرسان چه میکنند؟؟؟ چرا نقدی اعتراضی سری صدایی در روزنامه در جمع نبود و یا اگه بود ابکی بود ما همگی مقصریم و تا با عیب خود اگاه نشین اش همین وکاسه همینه

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics