تاریخ پست:1396/11/30 14:50
خبرنگار امرداد: سپینود جم

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران شامگاه یکشنبه ۲۹ بهمن‌ماه، خورشیدی مجموعه آفرینه‌های (:آثار) نمایشگاه «موزه لوور در تهران»  از کشور فرانسه همراه با کارشناسان موزه لوور به فرودگاه امام وارد و در امنیت کامل به موزه ملی ایران آورده شد.

به گفته‌ی جبرییل نوکنده، مدیر موزه‌ی ملی ایران، با ورود این مجموعه به موزه ملی عملیات چیدمان آثار در نمایشگاه که از پیش به این منظور آماده شده آغازشد و این نمایشگاه بی‌مانند با باشندگی مقام‌های سیاسی و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور دوشنبه ۱۴ اسفندماه 1396 خورشیدی، گشایش خواهد یافت.

وی افزود: نمایشگاه دربردارنده‌ی بیش از ۵۰ پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دیگر آفرینه‌ها است که از میان آن‌ها دو آفرینه (:اثر) تبر مفرغی با کتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شی مفرغی از لرستان  از ایران است و و دیگر آفرینه‌ها از فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق و هند هستند.

نینا رضایی، مسوول نمایشگاه‌های موزه ملی ایران در این‌باره‌ گفت: این نمایشگاه از دید گوناگونی و گستره‌ی جغرافیایی آثار در میان نمایشگاه‌های خارجی برگزار شده در موزه‌ی ملی ایران بی‌مانند است.

 

 


تاریخ پست:1396/11/30 14:50 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :875

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics