تاریخ پست:1396/11/21 21:57
اعلام نامزدهای سیمرغ بلورین سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر

سرو زیر آب در 8 بخش نامزد شد

خبرنگار امرداد: بامداد باستانی

سرو زیر آب فیلم سرو زیر آب که داستان یک شهید زرتشتی و لر را بازگو می‌کند در 8 بخش نامزد دریافت جایزه‌ی سیمرغ بلورین سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر شد.

این فیلم توانست در بخش‌هایی چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه برای محمدعلی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر ، بهترین نقش اول مرد برای بابک حمیدیان، بهترین فیلم‌برداری برای علیرضا زرین‌دست، بهترین طراحی صحنه برای عباس بلوندی، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی برای محسن روزبهانی و بهترین جلوه‌های بصری برای محمد خاکزاد نامزد دریافت سیمرغ بلورین شود.

اسامی نامزدهای سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر درحالی اعلام شد که هیات داوران از کنار فیلم‌های لاتاری، جشن دلتنگی و جاده قدیم عبور کرده و هیچیک را در هیچ بخشی شایسته تقدیر ندانستند.

در نشست خبری هیات دوران سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر که از ساعت 20 در پردیس سینمایی ملت با حضور «رسول صدرعاملی»، «فرشته طائرپور»، «محمدرضا فروتن»، «خسرو دهقان»، «حسن خجسته»، «کمال تبریزی» و «بهرام بدخشانی» برگزار شد، نامزدهای بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند:

 نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

1- بمب (محمد لطفعلی)

2- به وقت شام (سیدهادی اسلامی)

3- تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)

4- چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)

5- سرو زیر آب (محمد خاکزاد)

6- لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

1- بمب (عباس شوقی)

2- به وقت شام (محسن روزبهانی)

3- تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)

4- سرو زیر آب (محسن روزبهانی)

5- ماهورا (حمید رسولیان)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

1- تنگه ابوقریب (سعید ملکان)

2- چهارراه استانبول (عباس عباسی)

3- دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)

4- شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)

5- کامیون (بابک اسکندری)

نامزدهای بهترین طراحی لباس

1- بمب (سارا خالدی‌زاده)

2- خجالت نکش (رعنا امینی)

3- سوء تفاهم (سارا سمیعی)

4- شعله‌ور (سوسن نوروزی)

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

1- بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)

2- تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)

3- دارکوب (آیدین ظریف)

4- سرو زیر آب (عباس بلوندی)

5- سوء تفاهم (کیوان مقدم)

نامزدهای بهترین صدابردار

1- بمب (ایرج شهزادی)

2- به وقت شام (طاهر پیشوایی)

3- تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)

4- سوء تفاهم (مهران ملکوتی)

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین صداگذار

1- امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان)

2- به وقت شام (علیرضا علویان)

3- تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)

4- شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

نامزدهای بهترین موسیقی متن

1- به وقت شام (کارن همایونفر)

2- بمب (النی کاریندرو)

3- تنگه ابوقریب (حامد ثابت)

4- دارکوب (بهزاد عبدی)

5- شعله‌ور (سهراب پورناظری)

6- عرق سرد (کارن همایونفر)

نامزدهای بهترین تدوین

1- به وقت شام (مهرداد خوشبخت)

2- دارکوب (فرامرز هوتهم)

3- عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)

4- کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری

1- بمب (محمود کلاری)

2- تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)

3- سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)

4- عرق سرد (فرشاد محمدی)

5- مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

1- پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم

2- جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب

3- سیامک انصاری برای فیلم بمب

4- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

5- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول

6- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

1- سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول

2- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

3- نگار عابدی برای فیلم دارکوب

4- هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

نامزدهای بهترین نقش اول مرد

1- امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد

2- امین حیایی برای فیلم شعله‌ور

3- بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب

4- رضا عطاران برای فیلم مصادره

5- سعید آقاخانی برای فیلم کامیون

6- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش اول زن

1- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

2- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

3- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

4- ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول

5- مهناز افشار برای فیلم دارکوب

6- هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

نامزدهای بهترین فیلمنامه

1- بمب (پیمان معادی)

2- سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)

3- شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)

4- کامیون (کامبوزیا پرتوی)

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

نامزدهای بهترین کارگردانی

1- به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا

2- تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی

3- دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی

4- سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر

5- کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی

6- مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلم

1- بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف

2- به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی

3- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

4- دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی

5- سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی

6- کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی

7- مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

فیلم‌های سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده با 11 نامزد، دارکوب با 10 نامزد، تنگه ابوقریب با 10 نامزد، بمب با 9 نامزد، عرق سرد و سرو زیر آب با 8 نامزد پیشتاز تعداد نامزدهای دریافت سیمرغ شدند.


تاریخ پست:1396/11/21 21:57 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :773

دیدگاه هموندان

نام : ماوندادی زمان : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ _ ۰۸:۵۲:۱۰

درود. سپاس از جناب آقای باشه اهنگر واقعا فیلم جالبی بود و نکته‌ های آموزنده و تاثیر گذار بسیار داشت. ممنون

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.



نظر سنجی

برای گذراندن اوقات فراغت تابستان چه برنامه‌ای دارید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics