تاریخ پست:1396/10/3 16:55
خبریار امرداد: گوهر برومندی

آیین درگذشت اشو زرتشت، همزمان با تهران در شهرهای زرتشتی‌ نشین، سه‌شنبه پنجم دی‌ماه 1396 خورشیدی برگزار می‌شود.

انجمن زرتشتیان تهران برنامه‌ی جشن‌خوانی را در تالار ایرج تهران از ساعت 8 و 30 دقیقه‌ی سه‌شنبه، پنجم دی‌ماه 1396 خورشیدی برگزار می‌کند و همچنین با هماهنگی انجمن موبدان ساعت 10 بامداد آیین اوستا‌خوانی در آرامگاه نیز اجرا می‌‌شود.در آرامگاه با خوراکی آش ماش از باشندگان پذیرایی می‌شود.

سرویس‌هایی راس ساعت ساعت 8 و 30 دقیقه‌ی بامداد از فلکه دوم تهران صادقیه (خانه سپهری)، میدان سلماس (فرح‌بخش)، میدان سنایی، رستم‌باغ تهران‌پارس، عباس‌آباد زیر پل نیلوفر و آتشکده‌ی تهران در خیابان میرزا کوچک‌خان به سوی آرامگاه حرکت می‌کنند.

انجمن زرتشتیان یزد با همکاری سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد آیین اوستا‌خوانی را از ساعت 11 بامداد روز پنجم دی‌ماه در تالار کیخسروی یزد برگزار می‌کند و باشندگان در این آیین با ناهار پذیرایی می‌شوند.

انجمن زرتشتیان اصفهان آیین اوستا خوانی درگذشتگان را از ساعت 18 در خانه‌ی زرتشتیان اصفهان برگزار می‌کند و با خوراکی‌های آیینی همچون آش، سیرُگ و لُرک از باشندگان پذیرایی می‌شود.

زرتشتیان کرج از ساعت 7 بامداد آیین اوستا‌خوانی را در خانه‌ی دولت کرج آغاز می‌کنند و ساعت 8 و 30 دقیقه با سرویس‌هایی که از سوی انجمن زرتشتیان کرج آماده شده است  به سمت آرامگاه زرتشتیان، قصر فیروزه، حرکت می‌کنند.

آیین اوستا‌خوانی در آتشکده‌ی کرمان از ساعت 11 بامداد از سوی انجمن زرتشتیان کرمان برگزار می‌شود.

انجمن زرتشتیان شیراز آیین درگذشت اشو زرتشت را از ساعت 18 در تالار روانشاد یزدانی برگزار می‌کند. نیایش و گات‌ها‌خوانی و اجرای سرود، شاهنامه‌خوانی و نمایش مناسب با این روز و پذیرایی بخش‌هایی از این برنامه است.

 

 

 

 


تاریخ پست:1396/10/3 16:55 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1768

دیدگاه هموندان

نام : هم کیش رشت زمان : ۳ دی ۱۳۹۶ _ ۲۲:۰۹:۱۱

اقا جون ما گیلان کجا برگزارکنیم چرا فقط زرتشیان تهران کرج یزدکرمان وشیراز دررفاه هستند ..گیلان ارومیه تبریز چرا انجمن درست نمیکنید اقای اسفندیاراختیاری گیلان انجمن زرتستیان میخواد

نام : نکته بین زمان : ۳ دی ۱۳۹۶ _ ۲۳:۰۲:۱۵

درود به هم کیش در گیلان تک افتادی تو گیلان همتی کن بیا تهران ضمنا در تبریز وارومیه بهدین نیستند

نام : بهدین زمان : ۴ دی ۱۳۹۶ _ ۱۳:۴۶:۱۴

آقای نکته بین،گیلان بهترین جا برای زندگی هست، به همکیش عزیزمان بفرماییدخودتان میتوانید چند نفری تشکیل انجمن بدهید،وچنانچه با مشکلی روبرو شدید از بهدینان جویا شوند.

نام : هم کیش رشت زمان : ۶ دی ۱۳۹۶ _ ۱۰:۴۳:۳۲

ارومیه داریم دوست بهدین درارومیه دارم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics