تاریخ پست:1396/8/24 11:46
هموندان انجمن زرتشتیان تهران بررسی کردند

گزارش همایش انجمن‌ها و وضعیت قرارداد بیمارستان بهمن

خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

نشست نود و دوم انجمن زرتشتیان تهران به بررسی قرارداد اجاره‌ی بیمارستان بهمن در یزد و همچنین گزارش درباره‌ی همایش انجمن‌ها پرداخت.

گزارش همایش انجمن‌های زرتشتی در اله‌آباد یزد

فرشاد فرهی‌فر یکی از هموندان انجمن که به نمایندگی از انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران در همایش انجمن‌ها شرکت کرده بود درباره‌ی موارد مطرح شده در این همایش نسبت به انجمن زرتشتیان تهران صحبت کرد:

«در این همایش از سوی انجمن زرتشتیان یزد به صورت رسمی درخواست شد تا درباره‌ی زمین‌های مارکار یزد با انجمن تهران هم‌اندیشی انجام شود. در این نشست فضایی به وجود آمد و انجمن تهران مورد هجمه قرار گرفت. دکتر خسرویانی خونسرد بود و تلاش داشت تا پاسخی ندهد. خواست نهایی این بود تا اداره‌ی زمین‌های انجمن تهران به انجمن یزد و انجمن‌های محلی واگذار بشود، چون گفته شد این زمین‌ها از سوی روان‌شاد مارکار برای زرتشتیان یزد وقف شده است.»

فرهی‌فر سپس با اشاره به اینکه تمامی موارد باید در هیات‌مدیره انجمن مطرح و مصوب شود و سپس به مجمع برود افزود بنا بر قولی که به سپنتا نیکنام داده بودم پیشنهاد نشست هم‌اندیشی را در هیات مدیره مطرح کردم.

پس از مطرح کردن پیشنهاد انجمن یزد، فرشاد فرهی‌فر به مدرسه‌ی گودرز در اله‌آباد نیز اشاره کرد و افزود: « این مدرسه شرایط مناسبی دارد و هم اکنون از سوی آموزش و پرورش استفاده می‌شود باید برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم مدیریت آن را به دست بگیریم.»

پس از گزارش فرهی‌فر، فرنشین انجمن نیز گزارشی از موارد مطرح شده در همایش انجمن‌ها ارایه کرد:

«هر گاه به همایش انجمن‌ها می‌رویم متاسفانه یا خوشبختانه مورد هجمه قرار می‌گیریم، مواردی مطرح می‌شود که جای آن همایش انجمن‌ها نیست. انجمن املاکی در یزد دارد که نیازمند کمک دیگران است اما انجمن‌های یزد به دنبال ملک‌هایی هستند که شرایط مناسب دارد و روبه راه است. پیشنهاد دادیم تا مدرسه‌ها و ملک‌های وقفی خود را با کمک انجمن‌های یزد سر و سامان بدهیم اما زمین‌های سنددار انجمن را می‌خواهند. این پیشنهادها باعث شد تا کمی از کوره در بروم و به آن‌ها گفتم انجمن یزد به دیوارکشی زمین‌های دخمه و وقفیات خود بپردازد.»

بررسی وضعیت بیمارستان بهمن

در بخشی از نشست انجمن فیروزه ماوندادی از رستم خسرویانی درباره‌ی بیمارستان بهمن پرسش کرد:

«آیا از بازسازی‌های انجام شده در این مکان آگاهی داشته‌اید؟ زمانی که «پرسه» در این زایشگاه برگزار می‌شود اعتراض می‌کنید اما هنگام بازسازی اعتراضی نمی‌شود.»

خسرویانی در پاسخ گفت بخشی از بازسازی‌ها از سوی میراث فرهنگی انجام شده و بخش دیگر را دکتر یاسینی انجام داده است و قرار شده پس از اینکه قرارداد بسته شد و هزینه‌ها مشخص شد به آن حساب‌رسی کنیم.

او در توضیح نشست با هیات امنای این بیمارستان گفت: «همراه با دکتر اختیاری و فرشاد فرهی‌فر در این نشست شرکت کردیم و درباره‌ی دو موضوع صحبت کردیم. نخست گلایه کردیم که چرا برنامه‌های این بیمارستان مانند برگزاری «پرسه» به آگاهی انجمن تهران نمی‌رسد. در پاسخ گفته شد که از این موضوع اطلاع نداشته‌اند. مورد دیگر مربوط به قرارداد اجاره بود که دکتر یاسینی در پاسخ به ما گفت این بیمارستان چندین مدعی دارد، از جمله هلال احمر، دانشگاه برروی این ملک ادعا دارند و ادعای وقفی بودن نیز وجود دارد.»

خسرویانی با اشاره به این‌که مالک این بیمارستان انجمن زرتشتیان تهران است و سند تک برگی به نام این انجمن صادر شده است افزود: «برخی در یزد ذهن هیات امنای بیمارستان را مشوش می‌کنند. به آ‌ن‌ها اعلام کردیم تمامی مدارکی که دارند را ارایه کنند. امیدواریم کسانی که در یزد خراب‌کاری می‌کنند به راه راست هدایت شوند.»

او در پایان گفت در دو هفته‌ی آینده بحث قرارداد این بیمارستان به سرانجام خواهد رسید. به گفته‌ی خسرویانی نزدیک به ۲۰ همکیش در این بیمارستان مشغول به کار هستند و ویزیت همکیشان نیز رایگان است.

مصوبه کمیسیون فرهنگی:

 • هزینه‌های متفرقه‌ی مهدکودک پرورش در مهرماه ۱۳۹۶ به مبلغ ۱۷ میلیون و ۶۳ هزار و ۲۲۸ ریال مورد تایید است.

گزارش: جشن صدمین سال گشایش آدریان تهران آدینه سوم آذرماه از ساعت هشت تا ۱۱ برگزار می‌شود. برنامه شامل نیایش همگانی موبدان، سخنرانی رییس انجمن زرتشتیان تهران و انجمن موبدان ایران، موسیقی سنتی و گهنبارخوانی خواهد بود.

برای تعمیر درِ آدریان تهران از سوی میراث فرهنگی اقدام شده است اما این کار ممکن است زمان زیادی ببرد.

جمشید دارابیان به کمیسیون فرهنگی پیشنهاد داد تا از تالار خانه‌ی فرهنگ و هنر برای دورهمی همکیشان استفاده کند.

مصوبات کمیسیون خدمات:

 • مبلغ ۱۱ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۷۶۰ ریال جهت تمدید بیمه آمبولانس جدید قصرفیروزه در وجه بیمه آسیا
 •  با کارکرد مسوول فنی شیفت عصر درمانگاه یگانگی در مهرماه ۱۳۹۶ به مبلغ ۲۹ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۸۰۰ ریال موافقت شد.
 • متمم مصوبه‌ی ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۵ به مبلغ پنج میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۱۷ ریال بابت شارژ کپسول‌های آتش‌نشانی درخواست داریم.
 • متمم مصوبه ۱۶ امردادماه ۱۳۹۶ به مبلغ دو میلیون و ۱۶۰ هزار ریال جهت خرید کپسول‌های هالوژن کتابخانه‌ی مارکار بابت ارزش افزوده‌ی آن را درخواست داریم.
 • با درخواست مسوول باغ اوسون برای انجام کارهای متفرقه تا پایان سال جاری به مبلغ ۵۰ میلیون ریال موافقت شد.
 • با سقف مبلغ ۱۷ میلیون ریال جهت خرید آب‌گرم‌کن زمینی برای خوابگاه دختران موافقت شد. مبلغ فوق شامل خرید تجهیزات، بیرون بردن آب‌گرم‌کن قدیمی و نصب آب‌گرم‌کن جدید است.
 • آیین‌نامه‌ی گروه‌های نور و صدا و گروه‌های هنری تالارهای پذیرایی بازنگری شده است که درخواست مصوب شدن آن را داریم.

بخش‌هایی از آیین‌نامه‌ی گروه‌های هنری تالارهای پذیرایی:

 • فقط گروه‌هایی که از سوی انجمن تایید شده‌اند می‌توانند در انجام گل‌آرایی تالارهای پذیرایی شرکت کنند. این گروه‌ها پس از یک دوره‌ی شش ماهه آزمایشی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
 • انجمن و تالار هیچ‌‌گونه امکاناتی را در اختیار گروه‌ها قرار نمی‌دهند و خود باید وسایل مورد نیاز را تامین کنند.
 • این گروه‌ها حداکثر دو ساعت پیش از آغاز مراسم کار خود را به پایان برسانند.
 • انتخاب گروه گل‌آرایی به عهده‌ی صاحب مجلس خواهد بود و نوبتی نیست. بدیهی است برای رقابت هر گروه مسوول بهبود کیفیت کار است.
 • بابت استفاده از LED کف و دیوار باید مبلغ یک میلیون ریال به انجمن از سوی گروه‌ها پرداخت شود.
 • در صورت درخواست صاحب مجلس برای گل‌آرایی مبلغ یک میلیون ریال برای استفاده از امکانات انجمن از سوی گروه‌ها پرداخت می‌شود.

بهروز جمشیدیان یکی از همکیشان در توضیح استفاده از LED و همچنین تعیین کردن قیمت برای آن گفت: «اجرای کف LED سلیقه‌ای و به عهده‌ی صاحب برنامه و مجری است. هر کس بخواهد LED را اجاره کند باید از متری ۳۵ تا ۷۰ هزار تومان بپردازد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد چون قیمت‌ها متغییر است.»

این تصمیم پس از گفت‌وگوهای هموندان رای‌گیری نشد و قرار شد پس از بررسی بیشتر در نشست آینده رای‌گیری شود.

گزارش: خرید تجهیزات دندان‌پزشکی برای درمانگاه یگانگی در تاریخ شش آبان‌ماه ۱۳۹۶ از شرکت تعاونی دندان‌پزشکان به مبلغ ۳۶ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال است. این خرید مصوبه‌ی ۴۵ میلیون ریالی داشت.

مصوبه کمیسیون ساختمان:

 • هزینه‌ی خرید و حمل آهک برای قنات باغ شهدا مطابق بند ۱-۴ قرارداد ۴۳/۱۰۳۷ مورخ ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۶ به مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال

بنابر قراردادی که با پیمان‌کار بسته شده است خرید مصالح برای قنات با انجمن خواهد بود. ۱۵۰۰ کیلو آهک خریداری شده است.

در حاشیه مصوبات کمیسیون‌ها

 • فهیم فرهادی بازرس انجمن درباره‌ی وضعیت سیم‌کشی یکی از تالارهای قصرفیروزه پرسش کرد. او گفت: «در یکی از تالارها پس از برقراری برق دود سیاهی سقف تالار را گرفت، به نظر می‌رسد به خاطر اتصالی سیم‌ها باشد.»

مراد ملک‌پور سرپرست دبیرخانه در پاسخ به او گفت که نامه‌ی سرپرست آرامگاه درباره‌ی بررسی سیم‌کشی به کمیسیون ساختمان فرستاده شده و در چند روز آینده بررسی خواهد شد.

مورد دیگری که فرهادی مطرح کرد درباره‌ی سنگ‌کاری نمای ورودی باغ شهدا (باغ روبه‌روی آرامگاه قصرفیروزه) بود. او گفت: «فرد خیراندیشی پیشنهاد داده تا نسبت به محکم‌کاری سنگ‌های این بخش اقدام کند و تمام کار را انجام دهد.»

بهمن تیمساری در پاسخ به این پیشنهاد افزود پیش از این، کمیسیون ساختمان برای محکم‌کاری این سنگ‌ها برنامه داشت اما از آ‌ن‌جایی که این سنگ‌ها نیاز به اقدام اساسی دارند و با محکم‌کاری کار درستی صورت نمی‌پذیرد برنامه داریم با توجه به تامین بودجه از نما و سنگ جدید استفاده کنیم.

تیمساری افزود باید این مورد با فرد خیراندیش مطرح شود تا مشخص شود آیا برای تعویض سنگ‌ها همکاری می‌کند یا خیر.

 • افشین نمیرانیان نایب رییس انجمن زرتشتیان تهران درگذشت گروهی از هم‌میهنان در استان کرمانشاه در پی زلزله را آرامش باد گفت.
 • افشین نمیرانیان با اشاره به این‌که هفته‌ی جاری به نام وقف نام‌گذاری شده است افزود باید از تمامی کسانی که کمک کرده‌اند و در امر وقف تلاش‌گر بودند سپاس‌داری کرد. او همچنین افزود وقف تنها به صورت مالی نیست و کسانی که به عضویت انجمن درآمده‌اند «وقت» خود را وقف کرده‌اند. نمیرانیان در پایان از تمامی هموندان گردش‌های پیشین انجمن زرتشتیان تهران به پاس تلاش‌های آن‌ها سپاس‌داری کرد.
 • نایب‌رییس انجمن پیشنهادهای چند هفته‌ی پیش خود را بار دیگر مطرح کرد. او دو پیشنهاد به نام‌های «بهبود فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در انجمن» و «طرح جامع مدیریت اجرایی انجمن» را برای هموندان شفاف‌سازی کرد.
 • رستم خسرویانی درباره‌ی هیات‌های نظارت انجمن گفت: «اعضای این هیات‌های نظارت هموندان انجمن هستند و زمانی که در نشست‌های کمیسیون‌های خود شرکت نمی‌کنند چگونه انتظار داریم تا در هیات نظارت فعالیت کنند؟ از سویی آیین‌نامه‌ی مدونی نیز ندارند.»

نشست نود و دوم انجمن زرتشتیان تهران دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه آغاز شد و در ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه در غیاب فرهاد کاویانی، خادم، منوچهر باستانی و هرمز مهربد به پایان رسید.


تاریخ پست:1396/8/24 11:46 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1210

دیدگاه هموندان

نام : فرشید زمان : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۶:۰۶

اعضابعددوسال تازه یادشان افتاده طرح بهتری تصمیم گیری و مدیریت اجرایی بیاورند. به جای این حرفهابه فکر کارمندهای انجمن املاک وضعیت سالن و سرویس ومدارس و بقیه کارها باشید و کارانجام دهید.انجمن جای کاراست نه طرح آوردن .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics