تاریخ پست:1396/8/23 14:26
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

وستا کاویانینقاشی بانوی هنرمند زرتشتی به عنوان دومین اثر برگزیده‌ی نمایشگاه بین‌المللی پادوآ ایتالیا برگزیده شد.

وستا کاوياني، هنرمند زرتشتی، در بخش استعدادهاي درخشان نمايشگاه بين‌المللي هنر مدرن و معاصر پادوآ ایتالیا ۲۰۱۷ برنده لوح نقره‌اي جشنواره شد و فرزين پيروزپي، مدير اجرايي موزه موسيقي، اين جايزه را به نمايندگي دريافت کرد.

اين اثر روياي لالايي‌هاي کودکي نام دارد و در اندازه‌ی ۵۰*۷۰ با تکنيک رنگ روغن و ترکيب مواد کشیده شده است. اين آثار در پاويون vip به معرض ديد عموم گذاشته شده بود.

این بانوی هنرمند زرتشتی درباره‌ی اثر خود به امرداد گفت: موضوع اثر زایش ضمیر ناخودآگاه ست. چندین سال است که در زمینه‌ی دنیای خواب، جهان کودکانه، ضمیر ناخودآگاه و نوستالژی کار می‌کنم. ویژگی این‌گونه آثار این است که آدمی را به یاد گذشته و روزگار کودکی‌اش می‌اندازد.

وستا کاویانی، زاده‌ی ۲۱ امردادماه ۱۳۶۲ خورشیدی در شهر آتن یونان است. وی که بزرگ‌شده‌ی ایران است دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه سوره تهران و دانش‌آموخته‌ی رشته نقاشي در مقطع کارشناسي ارشد از دانشگاه هنر و معماري است.

کاویانی از سال ۸۱ نقاشی حرفه‌ای را آغاز کرده و آموزگار کلاس نقاشی و خلاقیت کودکان در خانه‌ی فرهنگ و هنر زرتشتیان است. وی تاکنون آثارش را در بیش از ۱۰ نمایشگاه گروهی به نمایش گذاشته است و واپسین آن به فروردین و اردیبهشت‌ماه ۹۵ در نگارخانه شهرآوا بازمی‌گردد.

وستا کاویانی

این نمایشگاه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۶ خورشیدی گشایش یافت و بامداد ۲۱ آبان‌ماه از سوی هيات داوران که مرکب از ۱۰ تن از استادان و منتقدان هنر مدرن و معاصر ايتاليايي در آرت پادوا - ايتاليا هستند، اثر نقاشي وستا کا‌وياني از نگارخانه‌ی شهرآوا موزه موسيقي برنده لوح نقره‌اي اين جشنواره شد.

به گزارش گالری آنلاین، اين رويداد هنري همه‌ساله از سوي سازمان N.E.F Srl در چارچوب بين‌المللي برگزار مي‌شود و نگارخانه‌ی شهرآوا تنها گالري باشنده از سوی ايران در این رویداد بود. در این نمایشگاه که  ۱۳۰ گالري از سرتاسر جهان در آن شرکت کرده بودند ۶۳ اثر نقاشي به بخش مسابقه راه یافت.


تاریخ پست:1396/8/23 14:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2677

دیدگاه هموندان

نام : نسرین زمان : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ _ ۱۴:۳۳:۵۳

خیلی باعث افتخاره. تبریک میگم. :)

نام : هرمز كيخان زاده زمان : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ _ ۲۰:۳۰:۱۸

خیلی تبریک میگم وستا عزیز باعث افتخار هستی

نام : سوده زمان : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ _ ۰۷:۵۲:۳۴

وستای عزیز شادباش فروان. امیدوارم همیشه پیروز باشی و افتخار آفرین

نام : ایزدیار زمان : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ _ ۱۵:۱۳:۱۰

وستا جان موفقیتت را تبریک میگم شادباشی وموفق دختر عزیزم

نام : همایون مهرزاد زمان : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ _ ۰۰:۱۴:۳۴

چه زیبا رابطه ضمیرناخودآگاه با کودکی درون را با این اثر نشان داده اید و چرخش ذهنی یک فرددرآن گویاست. هرگاه تندرست باشید برای شادی درونتان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics