تاریخ پست:1396/6/25 11:24
خبرنگار امرداد: مهبد فرامرزی

انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران واپسین چَهره‌ی گهنبار تابستان بزرگ را جشن گرفت.

آیین گهنبارخوانی چَهره‌ی پَیتَه‌شَهیم روز آدینه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۶ خورشیدی در خانه‌ی نرگس برگزار شد. انجمن زرتشتیان زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران در حاشیه‌ی این آیین از تیم فوتسال بانوان خود که در جام ایراندخت شرکت کرده بودند سپاس‌داری کرد.

فرشاد فرهی‌فر جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان تفت و توابع در سخنرانی خود به جام ایراندخت و کاپ اخلاق تیم دختران این جام اشاره کرد و تاکید داشت که انجمن برای ورزش نونهالان و نوجوانان دختران و پسران در حد توان خود حمایت خواهد کرد.
نوبت بعدی گهنبار انجمن تفت و توابع 21 مهرماه 1396 در دو نوبت صبح ساعت 10 و 15 برگزار خواهد شد.
در گهنبار نوبت صبح از تازه قبول شدگان کنکور در سال 1396 که عضو انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران هستند سپاس‌داری می‌شود. واجدین شرایط تا دهم مهرماه می‌توانند با دبیرخانه انجمن (رستم فولادی ) تماس بگیرند.

گفتنی است گهنبارها جشن‌های فصلی یا سالیانه هستند که در شش هنگامه‌ی سال برگزار می‌شوند. زرتشتیان بر این باورند که گهنبار چهره‌ی پیته‌شهیم یا گهنبار پایان تابستان بزرگ هنگامه‌ی آفرینش زمین است و از همین‌رو به ستایش این آفریده‌ی اهورایی می‌پردازند.

از راست: موبدان فرزاد لهراسب، پریا ماوندی، راشین جهانگیری، سرور تاراپوروالا، فرهنگ ضیاتبری، اردشیر بهمردی و بهروز نجمی‌زاده

موبد سرور تاراپوروالا

فرشاد فرهی‌فر، جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران

 فرتور از آناهیتا عبدشریف آبادی است.

0114


تاریخ پست:1396/6/25 11:24 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2016

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics