تاریخ پست:1396/5/27 12:1
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

دومین آیین بزرگ‌داشت «حماسه‌ی چالدران» در خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

در نشست بزرگ‌داشت حماسه‌ی چالدران با پیش همایش «صفویه و تشکیل دولت ملی در ایران»، دکتر نصرالله صالحی، استاد دانشگاه، ناخدا هوشنگ صمدی، فرمانده تکاوران نیروی دریایی خرمشهر در دوران دفاع مقدس، دکتر مشتاق خراسانی، بنیان‌گذار رزم‌افزار و کارشناس سلاح و رزم‌های تاریخی، سخنرانی می‌کنند.

دکتر حسن انوری، عضو پیوسته‌ی زبان و ادبیات فارسی، و استاد داریوش پیرنیاکان، نوازنده‌ی تار و دبیر پیشین خانه‌ی موسیقی از دیگر باشندگان این نشست هستند.

در بخشی از این برنامه از رمان تاریخی« بابک، شهریار ایران‌زمین»، کتاب«کارکردهای سیاسی و اقتصادی بقعه‌ی شیخ صفی‌الدین اردبیلی» و هم‌چنین سردیس شاه اسماعیل صفوی و بابک خرمدین رونمایی می‌شود.

شاهنامه‌خوانی گروه راویان‌مهر و اجرای موسیقی سنتی از سوی استاد محمود جاهد، از دیگر برنامه‌های بزرگداشت حماسه‌ی چالدران است.

دومین آیین بزرگداشت «حماسه‌ی چالدران» یکشنبه 29 امردادماه 1396 خورشیدی، از ساعت 16:30 تا 19:30 در تالار فردوسی  خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

دوستدران برای باشندگی در این برنامه می‌توانند در زمان یاد شده به خیابان استاد نجات‌اللهی(ویلا)، تقاطع خیابان ورشو، خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی بروند.


تاریخ پست:1396/5/27 12:1 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1345

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics