تاریخ پست:1396/5/24 12:28
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

آب‌انبار نرسی‌آبادفرنشین انجمن زرتشتیان نرسی‌آباد یزد اخبار پیرامون تخریب و بی‌توجهی به آب‌انبار این محله را بزرگ‌نمایی خواند.

کورش نوایزدان در گفت‌وگو با تارنمای امرداد درباره‌ی خبرهایی که به تازگی در فضای مجازی پیرامون بی‌توجهی و تخریب آب‌انبار نرسی‌آباد یزد واقع در بلوار نواب صفوی، کوچه‌ی ارم، پخش شده است گفت: این‌ها بزرگ‌نمایی فضای مجازی است و به تازگی تغییری در بنای آب‌انبار پدید نیامده است.

وی افزود: تبلیغاتی که بر روی دیوار آب‌انبار نوشته شده است از زمان‌های پیش‌تر بر روی دیوار بوده است و در حال رایزنی با سازمان میراث فرهنگی برای پاک‌سازی آن هستیم.

فرنشین انجمن زرتشتیان نرسی‌آباد همچنین درباره‌ی دزدیده شدن سنگ‌نوشته‌ی این آب‌انبار گفت: این سنگ‌نوشته چندین سال پیش دزدیده شده بود که پس از پیدا کردن آن، سنگ‌نوشته را به محل انجمن منتقل و در آن‌جا نگهداری می‌شود.

گفتنی است محله‌ی نرسی‌آباد یکی از محله‌های زرتشتی‌نشین استان یزد است که آب‌انبار آن به انجمن زرتشتیان نرسی‌آباد تعلق دارد و به ثبت میراث فرهنگی رسیده است.


تاریخ پست:1396/5/24 12:28 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1458

دیدگاه هموندان

نام : فرشید زمان : ۲۴ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۸:۳۱:۵۱

با بهترین درودها ، از انجمن زرتشتیان نرسی اباد خواهش میکنم که اگر این سنگ نوشته با ارزش است و... حداقل نمونه سازی کرده و ان را بجایش نصب کنند تا بانی سازنده و ... ان از یاد ها نرود . با سپاس

نام : همکیش زمان : ۲۴ امرداد ۱۳۹۶ _ ۲۱:۳۰:۲۴

رفتار ریاست محترم نرسی آباد در تغییر کاربری پذیرشگاه نرسی آباد، همکیشان را به کارهای ایشان بدبین و حساس کرده است. با توجه به سابقه تصمیمات ایشان، مردم در مورد آینده آب انبار نگرانند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics