تاریخ پست:1396/5/16 8:0
در امرداد 369 چاپ شده است

«آتش میهن‌دوستی در جان من روشن است»

خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

«هنر، زبانی جهانی دارد ازاین‌رو، برای هنرمند نژاد، تبار، دین و یا باورهای مخاطب چندان به چشم نمی‌آید و همواره می‌کوشد بهترینِ خود را نمایش دهد. من نیز، چه در گردهمایی‌های زرتشتیان و چه غیرهمکیشان، همواره کوشیده‌ام بهترینِ خود باشم. شیوه‌ای نو از نقالی را به گونه‌ای نمایشی با اجرای چند تن به همراه خنیا(:موسیقی) نشان دادم و همواره بر آن بودم و هستم که گونه‌ی اجرا را نوبه‌نو و دگرگون‌تر و چشم‌نوازتر سازم. باید بگویم شور و انگیزه‌ی من برای نقالی و شاهنامه‌خوانی از میهن‌دوستی‌ای که در ژرفای ونهادم فروزان است برمی‌آید، چنان‌که از همان سال‌های نخست اجرای سرودهای میهنی و بالندگی به فرهنگ ایران‌زمین از دوست‌داشتنی‌ترین و پیروزمندترین اجراهایم بود که با شاهنامه‌خوانی و نقالی ادامه یافت و در این سال‌ها همواره خانواده‌ام با همه‌ی توان پشتیبان من بودند.»

آن‌چه در بالا آمده است بخشی از گفت‌گوی امرداد با پریا ماوندی، نخستین نقال زرتشتی است. متن کامل این گفت‌وگو با عنوان«آتش میهن‌دوستی در جان من روشن است» را در رویه‌ی هفت(زرتشتیان) امرداد شماره‌ی 369 بخوانید.


تاریخ پست:1396/5/16 8:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1394

دیدگاه هموندان

نام : دانش آموخته كلاس شاهنامه خواني شما زمان : ۲۴ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۸:۴۱:۴۳

خانم ماوندی؛ کلام شیوا، رنگ و آهنگ منحصر به فرد صدای شما، و شاهنامه خوانی و نقالی شما باعث افتخار هازمان زرتشتی است. همیشه تندرست، شاد و پیروز باشید.

نام : پریسا زمان : ۲۴ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۵:۰۷:۰۲

خانم موبدیار ماوندی؛ آشنایی و شناساندن اشعار شاهنامه، فراگیری شاهنامه خوانی و نقالی به نوجوانان و جوانان جامعه زرتشتی بسیار بسیار ارزشمند است. خدا قوت

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics