تاریخ پست:1396/4/21 14:26
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

شماره‌ی 474 ماهنامه دینی، اجتماعی، ادبی و علمیِ فروهر در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

در بخش همایش‌ها و رویدادهای شماره‌ی فروردین و اردیبهشت‌ماه 1396 خورشیدی پیرامون رونمایی از کتاب کوروش بزرگ، نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان و بزرگ استاد ریاضی «پرویز شهریاری» خواهید خواند. چند دستنویسِ نویافته اوستا به قلم کتایون مزداپور، اندرزهایی از متون پهلوی در آداب سخن گفتن به قلم فرزانه گشتاسب و نادیا حاجی‌پور، موسیقی سنتی در بین زرتشتیان به قلم شاهرخ کشاورزی، سه نشریه قدیمی از زرتشتیان یزد به قلم حسین مسرت، اصلاح آیین‌ها و سنت‌های دینی به قلم بهنام مرادیان، تازه‌ها و پاره‌های زرتشتی‌شناسی(21) به قلم بوذرجمهر پرخیده و پژوهش‌های ایران‌شناسی به قلم مینا کامبین از نوشتارهای این شماره است.
ترجمه‌ی این شماره از ماهنامه‌ی فروهر برگردان نوشته‌ای پیرامون وندیداد جهانبخشی، نوشته‌ی آلبرتو کانترا است. سروده‌ای به نام «آناهیتا»  و اخبار انجمن‌ها و ارگان‌های زرتشتی، پایان‌بخش شماره‌ی فروردین و اردیبهشت‌ماه 1396 خورشیدیِ ماهنامه‌ی فروهر است.

مجله‌ی فروهر به صاحب امتیازی سازمان جوانان زرتشتی تهران 51 سال است که منتشر می‌شود. این مجله پیش از این به شکل ماهنامه و اکنون دو ماه یک‌بار به چاپ می‌رسد.

گفتنی است از این شماره‌ی فروهر، مدیر مسوولیِ این مجله را دکتر پرویز اهورایی بر دوش گرفته است. پیش از این دادبه اورنگی و شادروان هرمزدیار هرمزدیاری مدیر مسوول ماهنامه‌ی فروهر بودند.


تاریخ پست:1396/4/21 14:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2056

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۲۱ تیر ۱۳۹۶ _ ۲۱:۵۲:۲۳

در گذشته ماهنامه وزین فروهر یک مرجع دینی و علمی بود که مقالات پژوهشی و بنیادی را چاپ میکرد. متاسفانه در چند سال گذشته به خبرنامه تبدیل شده که اخبار انجمن ها و اسامی خیر اندیشان را چاپ میکند و حداکثر چند مقاله کوتاه و ترجمه دارد. فراخوان مقاله و نحوه داوری مشخص نیست و به نظر میرسد که فقط از دوستان مجله و نویسندگان تکراری چاپ میشود.

نام : همکیش زمان : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۰۹:۲۹:۴۸

درود بر دکتر اهورایی

نام : فرشيد زمان : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۹:۲۷:۱۴

تا جایی که ما اطلاع داریم آقای دکتر اهورایی از گذشته های بسیار دور، مدیر باشگاه ورزشی فروهر بودند که هم اکنون نیز بنیاد در حال دیوار کشی نیمی از آن ملک و موفق به مصادره باشگاه شده است. و پیش از این نیز حدود 30 سال ریاست سازمان فروهر را برعهده داشتند. جای بسی خوشحالی است که مدیران موفق در جامعه زرتشتی کنار گذاشته نمیشوند و در هر سمتی تجربه دارند و قبول مسیولیت می کنند و قصد خدمت دارند.

نام : همكيش زمان : ۲۴ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۰:۲۲:۴۱

انتشارات فروهر چی شد مدیر مسیولش؟ شنیدیم آقای مبارکه هم که پس از روانشاد هرمزدیاری به تازگی مدیر مسیول انتشارات فروهر شده بودند و بیش از 15 سال سابقه خدمت در نشر فروهر را دارند و حتی رشته دانشگاهی اشان مربوط به امور نشر می باشد و در زمان مسیولیت ایشان کتاب های بسیاری با تلاش ایشان در انتشارات فروهر به چاپ رسیده است، متاسفانه از این سمت استعفاء نمودند و دیگر تمایلی به همکاری ندارند. بی شک برای مدیر مسیول انتشارات فروهر هم همچون مجله فروهر، شخص دیگری مورد تایید سیاستمداران جامعه و بانفوذان در سازمان فروهر می باشد که بایستی آن شخص خاص فقط به انتصاب برسد، که پیشتر موفق نشده است!

نام : مشترك مجله فروهر زمان : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۰:۴۲:۳۸

تا اونجا که من اطلاع دارم دوست ارجمند جناب دکتر اهورایی دارنده مدرک تحصیلی دکترای دامپزشکی هستند و ماهنامه فروهر هم چند سالی است که با سیاست گذاری سردبیر انتصابی به سمت مجله تخصصی دانشگاهی فرهنگ و زبان ایران باستان، پیشتاز شده است. به نظر شایسته تر بود برای این انتصاب، مسیولان از سیستم قومی و قبیله ای سازمانی بیرون می آمدند و فراخوان میدادند و از افراد همکیش دارنده مدرک عالی یا دکترای رشته فرهنگ و زبان ایران باستان، تاریخ، امور رسانه، میراث فرهنگی، مدیریت و یا رشته های متناسب برای انتصاب مدیر مسیولی ماهنامه فروهر با قدمت نیم سده، استفاده می نمودند تا همه سنگینی مسیولیت مدیریت باشگاه فروهر، بازرسی هییت مدیره، و هم اکنون مدیر مسیولی مجله فروهر و لابد در آینده مدیر مسیولی انتشارات فروهر تا پایان عمر بر دوش یکنفر نمی افتاد.

نام : همكيش دلسوز زمان : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ _ ۲۱:۴۶:۱۸

حفظ برندها توسط افراد خاص، و عدم میدان به دیگر توانگران همکیش و بیگانه پنداشتن آنها، عواقب جبران ناپذیری را برجای خواهد گذاشت. استخر کوشک، نمونه بارزی از این تفکرهای غلط سازمانی است که بعد سالیان طولانی، هنوز کارشناسان و دانایان نتوانستند راهی برای راه اندازی و اقتصادی بودن این پروژه عظیم، پیدا نمایند.

نام : هومن زمان : ۲۷ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۸:۴۳:۳۹

درود بر دکتر اهورایی عزیز اصلا از این حرف ها ناراحت نشید و به کارتان ادامه دهید. آفرین بر شما و یارانتان

نام : فريبرز زمان : ۱ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۷:۰۴

چطور با وجود رسمیت داشتن مدیر مسیول پیشین ماهنامه فروهر در هییت نظارت بر مطبوعات و درج نام ایشان در سایت سامانه وزارت ارشاد در زمان چاپ 2 شماره ی گذشته ماهنامه فروهر یعنی شماره های 472 و 473، بدون آگاهی مدیر مسیول پیشین دو شماره پیاپی مجله فروهر بسته شده و مجله ها به چاپ رسیده است و حتی نام مدیر مسیول پیشین درج شده در سامانه رسانه های کشور در زمان چاپ دو شماره نامبرده شده از فهرست اسامی مشخصات مجله به دلخواه حذف شده است. در قانون مطبوعات همه می دانند تا زمانیکه مدیر مسیول معرفی شده جدید، به تایید صلاحیت در وزارت ارشاد و هییت نظارت بر مطبوعات نرسد و در سایت جامع رسانه های کشور نام ایشان به ثبت نرسد، کلیه مسیولیت چاپ مجله و تمامی مطالب چاپ شده در آن با مدیر مسیول پیشین است و حذف نام ایشان و چاپ مجله بدون تایید ایشان، خلاف قانون مطبوعات کشور است.

نام : حسین زمان : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ _ ۱۱:۵۴:۴۷

با عرض سلام. بنده تصور میکردم آخرین شماره مجله سال نود پنج چاپ شده و مجله تعطیل است. مایه خوشحالی است که شماره جدید آن را دیدم. انتقادم به مسولین مجله این است که چرا آدرس مشخصی برای دریافت مقالات ندارند؟ من از کجا میتوانم مقاله ام را برای مجله بفرستم؟ لطفا پاسخگو باشید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics