تاریخ پست:1396/3/21 13:49
انجمن زرتشتیان یزد تصویب کرد

راه دسترسی به مزار شهید آذرباد هموار می‌شود

خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

راه دسترسی به آرامگاه زنده‌یاد رستم آذرباد، جان‌سپار زرتشتی در دفاع از میهن، از سوی انجمن زرتشتیان یزد تسطیح شد.

سپنتا نیکنام، فرنشین انجمن زرتشتیان یزد با اعلام این خبر گفت: هر ساله به مناسبت‌های گوناگون برنامه‌ها و مراسمی بر سر مزار شهید آذرباد برگزار می‌شود انجمن زرتشتیان یزد تصمیم به تسطیح و آسان‌سازی راه دسترسی به مزار آن زنده‌یاد را گرفت.

بنابر مصوبه‌ی انجمن زرتشتیان یزد، تسطیح راه و جدول‌سازی از ورودی آرامگاه زرتشتیان یزد تا مزار شهید آذرباد، از آغاز خوردادماه ۱۳۹۶ خورشیدی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان این ماه اتمام خواهد یافت.

مزار شهید رستم آذرباد از نمایی دور

فرتور از انجمن زرتشتیان یزد است.

0114


تاریخ پست:1396/3/21 13:49 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2112

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۷:۳۳:۴۱

باز خودسری.کدام مجمعی این خرج را تصویب کرده است؟؟سال پیش سی امین سالگرد روانشاد برگزار شده است!چرا تست عملیات عمرانی را به بهانه این خانواده شهید عزیز انجام داده اید؟؟؟جامعه گزارش مالی کامی مانند انجمن تهران تقاضا می کند! وقتی جوانان ما برای وام از اموال عمومی خود معطل اند اینگونه هزینه ها مورد پذیرش جامعه نخواهد بود!

نام : سپنتا نیکنام زمان : ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۵:۱۶:۵۴

درود و روزبخیر ای کاش کسانی که قصد تخریب و زیر سوال بردن مسولین جامعه و سرپوش گذاشتن بر کم کاری های خود را دارند ، جرات می کردند و نام خود را مینوشتند و از نام های همکیش و یزدی و ... پیام نمی نوشتند. 1. این کار خودسری نبوده و با مصوبه هیات مدیره انجمن انجام شده 2. تصویب آن نیازی به مجمع همگانی ندارد 3. اگرچه سی امین سالگرد شهید سپری شده ولی هرساله مسولین درجه یک استان بر سر مزار شهید حاضر می شوند و ارتباطی با سی امین سالگرد ندارد . این شهید اعتبار و آبروی جامعه زرتشتیان است و باید مزارش نیز در شآن ایشان و جامعه زرتشتی باشد 4. این کار تست عمرانی نبوده. لطفا منظورتان را از تست عمرانی بیان کنید 5. برای انجام این کار از خشت هایی که سالیان سال بدون استفاده در محوطه ریخته شده بود استفاده شده و هزینه چندانی در بر نداشته 6. اعطای وام به جوانان را همین گردش انجمن یزد راه اندازی کرد و قبل از آن وجود نداشته و در حال حاضر هیچ کس در صف انتظار وام نیست و این موضوع هیچ ارتباطی با وام به جوانان ندارد و بودجه آن کاملا موجود است امید انکه اگر همکیش گرامی واقعا دلسوز جامعه است و قصد تخریب ندارد ، با نام و نام خانوادگی کامل پاسخ بدهد و انتقاد کند . یقینا انجمن به نظرات سازنده و درست توجه خواهد کرد و ترتیب اثر خواهد داد.

نام : همکیش زمان : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۳:۵۴:۳۹

آقای نیکنام به کار بردن لفظ جرات و ترسو خواندن جامعه یمنتقد توهین است.خود را مسیول خواندن و فرار از ارایه گزارش در مجمعی که هنوز تشکیل نشده و خود را بری از رای مجمع خواندن نیز قرایت جدید و توجیه این اعمال است اینکه معتقد به تیوری توطیه هستید شما را به نظر بازرس محترم انجمن و مبری خواندنشان از فعالیت های تجاری در اماکن مذهبی زرتشتیان و ارای منتقد جلب میکنم.انجمن بر اساس اساسنامه فعالیت میکند و نیاز روز نه آنچه تنها جلب توجه مسیولان استانی است.انجمن یزد نهادی سیاسی نیست و حتی اگر سیاسی بود نیز این حق جامعه مجازی است تا صدای انتقاد خود را برساند.نکته دیگر تضاد روشن گفتار شماست.اگر بودجه کافی دارید چرا نزد مردم دم از بی پولی میزنید؟؟؟این خود اعتراف به در دست داشتن امانت کافی از نقدینگی مردم نزد شماست جهت اطلاع در همین نظرات و نقد نسبت به عملکرد مالی و نیاز جامعه منتقدان مجازی پیشنهاد وام داده بودیم و پس از آن این طرح در دستور قزار گرفت.اینکه برای دادن وام مصایب بانکها بر جان همکیشان است و ضامن و نحوه بازپرداحت هم اشاره ای میکردید کافی بود.لطفا گزارش کامل پرداخت ها و وام ها به کلیه افراد در مجمع تقدیم اعضای اصلی انجمن یعنی مردم شود ک از انجا که اتشکده و دخمه ملی است بایسته است گزارش مالی سراسری پخش شود

نام : سپنتا نیکنام زمان : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۳۱:۴۷

اینکه همچنان خود را همکیش میخوانید و ترس از معرفی دارید ، خود تایید کننده همین مطلب است که نیت شما انتقاد نیست ، بلکه تخریب است . حفظ آبروی جامعه و بهسازی مسیر مزار تنها شهید زرتشتی در یزد با کمترین هزینه ، هیچ ارتباطی با سیاسی کاری و جلب نظر مسولین ندارد. مثلا مسیولین می آیند و بگویند که افرین به ارمگاه خودتان رسیدگی کردید یا افرین که برای شهید خودتان ارزش قایل شدید؟؟!!! لطفا منطقی بحث کنید . ضمنا هیچ کجا دم از بی پولی انجمن نزده ام ، بلکه سعی کرده ایم در امورات مختلف مانند سنگ فرش کردن محوطه ارامگاه ، ساخت سرای سالمندان و ... نظر خیرین را جذب کنیم. قضاوت بین نوشتار و بنده و خودتان که گویا همکیش هستید !!! را به مردم واگذار میکنم.

نام : همکیش زمان : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۸:۴۰:۴۴

به اینها می گویند سفسطه!خشت ها کجا بودن که ما ندیدیم؟مهم است؟!بدون سیمان و ماسه و مهم تر استاد و کارگر مگه می شود هزینه نشده باشه؟نماینده ش هم اینقدر تخریب تخریب نمی گوید که شما.آنقدر در پیامتان از من و اول شخص استفاده کرده اید انگار نه انگار با ساختار سایر انجمن ها و معنی هیات مدیره اشنایید!شرکت خصوصی شما نیست و وظیفه دبیر انجمن است پیام هیات مدیره در دفاع را ارایه بدهد.شما گزارش مالی را ریال به ریال بده دست مردم بعد مردمی که زندگیشون لنگ یک میلیون تومانه قضاوت بلد خواهند شد.آبروی جامعه قبل از بریز و بپاش شما مشکل داشت این همه سال و شما آبرومند کردید مارا؟؟زمان بازرس بودنتان ازین ایده ها نداشتید؟ان موقع شهید آبرو نداشت؟ اینهمه مدیر انجمن آمدند و رفتند هیچکس ادعایی اینجوری نداشته.از سر همین آبرو و خوشنامی جامعه زرتشتی بود شما دوبار وارد شورا شدید.سنگفرش آرامگاه نیز سنگ ریخته!! آن هم پس هزینه بر نیست! انجامش بده!اینهمه درآمد فروش بلیط اماکن عمومی زرتشتیان پس کجا می رود که حتی دوسال مردم یزد گوشت وقفیات هم دیگر ندیده اند؟؟؟متاسفم که جوانی 30 ساله که قبلا ناشناس نظر می داد در دفاع از خودش الان اینجور مدعی حفظ آبروی جامعه است اما همکیشان برای حفظ آبروی جامعه برخورد جدی نداشته اند.اینور انجمن تهران.حداقل هر عملی را مجمع تشکیل می دهند تهران و بعد انجام می دهند.اینجا شورای شهر نیست برادر.تابع خواست مردم باید بود نه جلب حمایت برای کرسی برتری که چشمت به ان است.

نام : همکیش زمان : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۸:۵۱:۵۷

مقاله های اخیر منتشره در امرداد به قلم آقایان سپهری و مرادیان و غیره همه مدافع نظر همکیش است.هرکس دنبال حق و مخالف مدیریت مستبد و بدون پاسخگویی است میشود تخریب گر.یک کلام انجمن را انتخاب میکنیم به نفع ما کار کنند و گزارش بدهند.انتخاب نکردیم که هرکار میخواهند بکنند.بحث افتتاح شده در امرداد مهم است.باید ثروت جامعه نطام مند در کنترل مدیرانی قرار بگیرد که ابتدا خواست مردم و نیاز انان را بداند نه اینکه همه کاری بکنند جز خواست مردم.مثل این شده است شخصی همسری بگیرد و بعد مجبور شود نهار وشامش را پدر و مادرش بیاورند ! نیازمند اصلاحات گسترده هستیم.مدیران باید با تجربه و مدارا باشند.

نام : همکیش زمان : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۰:۳۴:۳۷

چرا زرتشتیها چشم دیدن یکدیگر را ندارند /هر کار که اقای نیکنام زحمت می کشند از ایشان ایراد می گیرند

نام : سهراب زمان : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۵۴:۳۱

ای همکیش کاش خودت را معرفی می کردی وحق حرف می زدی

نام : بهدین بهرامی زمان : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۹:۰۸:۱۳

با درود خدمت یکایک همکیشان متاسفانه بعضی تاکید میکنم بعضی از ما زرتشتیان یزد با تغییر و تحول و پیشرفت جامعه توسط هر شخصی مشکل داریم همانند همکیش گرامی که تا اخر هم حاضر به معرفی خود نشده برادر گرامی وهمکیش عزیز شما از این تغییرات ناراحتتید یاچون کم کاری عزیزان قبلی در انجمن را به رخ جامعه میکشد و یا این مسیر را پله ای برای پیشرفتهای دیگر ریاست فعلی انجمن میبینید که در هر صورت این افکار شما برای شما محترم ولی به نظر بنده هیچکدام مشکلی برای جامعه پیش نخواهد اورد بلکه حداقل بنده متوجه نواوری و حرکت ایشان در این مدت شده ام لازم به ذکر است در این کامنتها و در جاهای دیگر بسیار حرف از پول انجمن و وام زدید همانطور که اموال انجمن برای ریاست نیست برای شخص شما هم نیست و مردم یزد محتاج گوشت وقفیات نیستند که شما کلمه مردم رابکار بردید البته انجمن باید طبق نیت نامه به وقفیات هم جامعه عمل بپوشاند همازور بیم

نام : کورش مرادیان زمان : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۴۰:۴۰

بسیار حکایت جالبیست، ما تهرانی آرزو داریم مدیر توانمند همانند سپنتا بر مسند ریاست انجمن تهران تکیه بزند و نه دکترها و سرهنگ های دیکتاتور و ناتوان، آنگاه همکیشی ظاهرا یزدی انجمن تهران را به رخ یزدی ها می کشاند! کجای راه را اشتباه رفته ایم؟!

نام : همکیش زمان : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۳۵:۴۷

چند نکته 1.لفظ همکیش عام است و همه از آن استفاده می کنند. 2.گویا ان صندوق پیشنهادات و انتقاد بسیاری از سازمان ها و ادارات را ندیده اید!آنجا نوشته است با نام خود و شماره ملی و مشخصات نقد کنید؟؟؟ 3.ذات اینترنت مجازی است.از کجا همین پیام بهدین بهرامی هویتش معلوم باشد؟هزاران اکانت فیک با نام حقیقی اما هویت جعلی در دسترس است.پس لزوما هر بی نامی که منافع عده ای را به خطر بیاندازد دشمن نیست.بلکه جامعه ای که مردم سکوت کرده ونقدی نشود خود مولد فساد و استبداد و عدم پاسخگویی است.پس اگر کسانی در پی حق جامعه نقدی می کنند همیشه مدافعان قدرت اند که ناشناس میتازند. 4.اقای نیکنام.شما زمانی که به ریاست انجمن انتخاب شدید برنامه نمایندگی هدف اصلیتان بود و تنها عنوان ریاست انجمن در کنار شورا و همراهی عمویتان برایتان لازم بود.پس از شکست در این عرصه بود که ریاست را دز دست گرفتید و واقعا ریاست کردید تا مدیریت. 5.جناب بهدین خود در مطلب خود اشاره به هدف شخص مورد دفاعش نموده و هم در انتها معترف است وظیفه انجام تعهدات نیز باید جزو وطایف باشد.برای بنده سوال است چرا با توحه به حملات به دوره های پیشین که شخص نیکنام بازرس دوره ای از ان بوده و اگر نقصی بوده عدم گزارش و خواستاری به نفع مردم را اعمال نکرده پس در نقص شریک است.زمانی ایران درامد نفتی اش کم بود و با همان در تلاش برای ارتقا سطح زندگی شهروندانش بود.دیگر وقتی درامد د منابع مالی بسیاری وجود دارد این بهانه ها شعور مردم را هدف میگیرد.تهران حداقل مدیر انجمنش منتقدان را تخریب گر نمی خواند و مردم هم بر حقایق اشراف دارند.پس بجای تقلا نخست محترم دانستن هرگونه نقد ولو بینام است و تسلیم دربرابز خطاهای مدیریتی و پرهیز از تقدس نمایی اعمالی که جزو وظایف است و حتی در سطح وزارت هم حق نمایندگان مردم نقد و بازخواست است.شما نیز مانند انجمن شریف اباد گزارش کامل مالی را به صورت شفاف و نه ارایه تنها بخشی از آن ارایه دهید .هنوز داستان عرفه های عید بدون پوزشی جمع گشته است و این نشانه خوبی برای کسی که امیال بلندش به سوی کرسی دیگری است و پوزش نمی داند خوشایند نیست.

نام : راحتی زمان : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۸:۱۶:۰۱

مباش درپی آزار هرچه خواهی باش / که در شریعت ماغیر ازاین گناهی نیست .برای کسانی که به شما حسادت میکنند این گونه دعا کنید ای اهورا مزدا ا گر در این جهان کسی است که تاب خوشبختی من ویارانم را ندارد آن چنان خوشبختی نصیبش بفرما که خوشبختی مرا از یاد ببرد (اشو زرتشت )درود به آقای مهندس سپنتا نیک نام آ قای به اصتلاح همکیش که خود را به درستی معرفی نمی کنید و از عمل کرد جناب نیک نام انتقاد میکنیدشما چه حدفی از تخریب این جوان شجاع با شهامت که همه ایشان را بسیار دوست دارند در سر دارید اگر در گفتارتان صادق هستید حد اقل خود را معرفی نمایید حضور ایشان در شورای شهر وفرنشینی انجمن زرتشتیان استان یزد برای زرتشتیان یزد وهمه شهر وندان یزدی و دوست داران راستی مایه بسی افتخار است از روزی که در انجمن و شورای شهر یزد وارد شده شبانه روز زحمت میکشند تا اماکن مقدس زرتشتیان را سر سامان بدهد وچهره این مکانها را که رو به ویرانی میرفت به کلی دگر گون نموده است ومشکلات جامعه رادرک میکند ودر جهت رفع آن ها مدام کوشش می نماید وکم کاریهای گسترده دوران قبل بسیار ایشان را اندوهگین نموده بود زرتشتیان یزد امروز بسیار سرزنده شادمان خرسند از انتخاب شایسته مهندس نیک نام هستندوتغییرو تحول در همه امور جامعه زرتشتیان وشهر یزد در این مدت 5 سال بسیار چشم گیر است مگر شما از پیشرفت جامعه نگران هستید چرا شما تلاش میکنید حق را وارونه نشان دهیدو آب در آسیاب دشمن میریزید ؟پس گفتار نیک تان پندار نیک تان کجاست ؟وانگهی اگر شما مشکلی با آقای نیک نام دارید در سایت جای مطرح کردن آن نیست چرا رودر رو با ایشان گفتگو نمی کنید؟ همه زرتشتیان وشهروندان یزدی ایشان را فردی دلسوز لایق وتلاشگر بسیار مثبت میدانند بقول شاعر چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است چرا ما در عوض این که انسانهای پارسا و نیک سرشت را دوست دار باشیم وپشیبان وقدر شناس رنجش وتخریب آنها را در پیش گرفته ایم ؟باشد که این سخن (اشو زرتشت )را به کار ببندیم باشد که شهریاران نیک با کردار نیک و دانش و پارسایی بر ما فرمان برانند نه شهریاران بد پاکیزگی برای مردم از گاه زادن بهترین است برای آبادانی جهان باید کوشید جهان را باید به درستی پرورانید وآنرا به سوی روشنایی برد.هات 48 بند 5 برای پیروزی دیر زیوی به کامه زیوی آقای مهندس نیک نام وهمه انسانهای نیک اندیش بهترینها را از درگاه یزدان پاک آرزو می کنیم با سپاس از امرداد

نام : همکیش زمان : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۲:۳۹:۱۶

برادر یا خانم راحتی.در پیام نخست همکیش هیچ اشاره ای به شخص نشده بود.اما اگوی شخصی مدیر ریاست پسند با حمله نسبت به همکیش پاسخ داد.انجمن فقط یک نفر نیست.پس سود و زیان هر طرح را همه امضا کنندگان طرح دربرمی گیرد.جالب است انجمن تهران همه مشکلات را بر سر مدیرش میشکنند اینجا که میرسد مدیر میشود اسوه و سودرسان؟منتقد میشود دشمن شخصی؟؟ناراحتی از کم کاری قبلی ها؟پیام شاه بهرام مهر رستمی در گزارش بازارچه اتشکده موحود است.این مرد و خادم محترم جامعه عرض فرمودند که سیستم مدیریتی کنونی انحمن چگونه بوده است که منجر به برخاستن فریاد و اعتراص ها شده بود.شاید آنها نیز تشویق و تمجید محسوب فرمودین؟!عرض شد انجمن گزارش دقیق مالی را رونمایی کند انگاه ناراحت های جامعه زبانشان باز خواهدشد .واقعا حجم توهین و حمله مدافعان این اسوه به مدیران و اعضای سابق که اعضای همین جامعه اند شرم آور است و اینکه چرا زبان به شکایت نمیگشایند و از خود دفاع نمی کنند شاید باور مثل قلندر شب بیدار باشد!هر شخص زرتشتی عضو انجمن است و حق دارد بی نام بانام مطالبه حق کند و هرگونه تهدید مطالبه گری سرکوب حقوق شهروندی است.

نام : برادر زمان : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۱:۰۶:۵۶

درمورد پست گذاشته شده و کامنتها که میتوان یک کتاب نوشت به چند نکته کوتاه اشاره میشود : چنان انجمن نوشته که راه دسترسی ...... هموارمیشودکه انگارتابحال برای پیمودن این راه ازجیپ استفاده میشده یا ازگردنه رد میشدند . ظاهرادغدغه خاطر دوستان معرفی نکردن همکیش است برادر حرف حق و حساب که زده شده حالا ایشان خودشان را معرفی کنند یانه چه تغیری در اصل مطلب میکند برای افرادی مثل اقایان ......و ...... که مسایل راخیلی بصورت سطحی نگاه کرده و در شهر دیگری هم زندگی میکنند با عرض پوزش تاسف خوردن هم حیف است وهم اتلاف وقت

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics