تاریخ پست:1396/3/10 13:23
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

انجمن زرتشتیان تهران در جایگاه بزرگ‌ترین نهاد هازمان زرتشتی، خویشکاری‌های بسیاری را در جنبه‌های گوناگون به دوش دارد و از این‌رو به درآمدهای کلان برای مرتفع کردن آن‌ها نیازمند است.
کمیسیون‌های گوناگون انجمن هر کدام با فعالیت در یکی از بخش‌ها، می‌کوشند توان مالی انجمن را بالا برده و از این راه برای افزایش کیفیت و بهبود کارکرد بخش‌های گوناگون هازمان بهره گیرند.
یکی از دشواری‌هایی که این انجمن هم‌اکنون با آن روبه‌رو است، مشکلات اقتصادی است و از این‌رو می‌بایست پیرامون راه‌هایی برای افزایش درآمد انجمن اندیشید و بهترین راه‌ها را گزینش کرد.

اکنون از شما می‌پرسیم، از دید شما انجمن زرتشتیان تهران از چه راه‌هایی می‌تواند درآمد و توان مالی خود را افزایش دهد؟
شما می‌توانید پیشنهادهای خود را در این‌باره در بخش دیدگاه‌های این پست بگویید.


تاریخ پست:1396/3/10 13:23 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2480

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۴۸:۰۱

مدیران توانمند تر و افراد با وجدان تر در انجمن جای گیرند و به جای اندیشیدن به خود و رفع مسایل اقتصادی خانواده شان، صادقانه خدمت کنند و به فکر جامعه باشند. انجمن کمبود سرملیه ندارد،کمبود مدیر توانمند و افراد صالح دارد

نام : همکیش زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۵۳:۳۴

درضمن قرار نیست با گرون کردن کارت سالن خسروی تمام مسایل مالیشون رو حل کنن که چپ و راست کارت گرون میشه . بجاییکه هوای جوانانمون رو داشته باشیم با بالابردن هزینه سالن بهشون فشار میاریم.انجمن یکم حساب شده تر رفتار کنه تا اینقدر به جوانان خودمون فشار نیاره

نام : ... زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۰۷:۲۹

مشکل جامعه زرتشتی این هستش که بعضی از دوستان اونو به خودی و ناخودی تقسیم کردن. بعضی فکر میکنن جامعه و دین زرتشتی ارث پدریشون هستش در نتیجه اجازه ورود و فعالیت به هیچ کس رو هم نمیدن، خودشون هم هیچ فعالیت مفیدی ندارن. نتیجش میشه همینی که میبینید. بزرگان جامعه، جامعه زرتشتی ارث پدری شما نیست، بذارید بقیه هم کمک کنن

نام : همکیش زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۲۴:۴۳

دخالت مستقیم تمامی همکیشان.اموال به نیت استفاده همکیشان است.انجمن های تهران و انجمن پولساز یزد که قرانی از درامدش را مردم ندیده اند بر سفره شان وکیل مردم اند.شایدمردم بخواهند مالشان را اتش بزنند و و کیل مطیع امر موکلش باید باشد درحالیکه برعکس است و جیزی که اهمیت ندارد مردم است!

نام : همکیش زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۵:۲۷:۵۸

به انجمنی ها اعتماد کنیم. سوال نکنیم. نظر ندهیم. دختلت نکنیم. خود انجمنی ها توان مالی را چند برابر میکنند.

نام : یک همکیش زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۶:۴۰:۲۱

شاید نگاه به موضوع تنها از منظر افزایش درآمد کافی نباشد و پرداختن به جنبه‌های دیگر نظیر مدیریت، بیشتر لازم باشد. نمونه‌های متعددی می‌توان ذکر کرد که افزایش درآمد چیزی را حل نکرده است. نمونه اخیر آن کشور ونزویلا است که در مقطع افزایش درآمد نفت، نتوانست از آن استفاده درست کند و هم‌اکنون که آن درآمد وجود ندارد کشور دچار گرفتاری و هرج و مرج شده است. شاید اگر درآمد 100 برابر هم شد، باز هم خرج امور زیربنایی و کاستن از مشکلات ریشه‌ای نشود. احتمالاً یکی از الزامات اداره کردن درست یک سیستم آن است که اولاً بدانیم درون آنچه می گذرد. وقتی که هیچ گزارش عمومی تآیید شده ای از اموال انجمن، نیتهای واقفین آن، درآمدهای انجمن و مواردی از این دست موجود نیست و به بهانه‌های مختلف با تهیه و در دسترس قرار دادن چنین اطلاعاتی مقابله و یا در حالت خوش‌بینانه آن، طفره وجود دارد، اوضاع خوبی انتظار نمی‌رود و شاید به بدتر شدن هم هدایت شود. یک راه حل شاید مطالبه عمومی بیشتر جامعه باشد. مثلاً با حضور افراد جامعه در روز مجمع همگانی به تعدادی که در هنگام رآی گیری انتخاب افراد هیات مدیره حاضر شدند و نه مثلاً در حدود 200 نفر از بیش از 1000 نفرحاضر در رآی گیری انتخابات هیات مدیره، از حق خود استفاده کنند و مطالبه شفافیت و حسابدهی بیشتر از انجمن داشته باشند و دفترچه چند برگه کاغدی (در زمانه ای که ثبت نام دبستان هم اینترنتی است) را که در همان روز مجمع برای کسب تآیید ارایه می‌کنند و تنها جایی است که انجمن در طول دوران مدیریتش به تآیید جامعه نیازمند است را اگر کافی میدانند تآیید و اگر کافی نمی‌دانند، تآیید نکنند.

نام : هموند زمان : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۳:۰۱:۳۰

روز شاد. تغییر در نیت نامه ها و با افزایش اجاره امکان در اختیار و کاستن تجملات در مراسم‌هایی که گاهن انجمن برگذار میکند. تجدید نظر در اسامی مدد جویان. کارامد سازی بخش مدیریت و حساب رسی. دلگرم کردن افراد نیکوکار برای کمک به انجمن همچون گذشته.

نام : باستانی زمان : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۲۹:۲۰

من با آقا یا خانم همکیش موافق هستم. قبل از اصلاح مدلهای درامدی انجمن باید مدیریت انجمن اصلاح شود. مدیریتی که فقط برای رای گیری مردم را میخواهد. مدیریتی که اعتماد مردم به انجمن را از بین برده است بیشترین ضرری را که میتوان به یک ارگان زد، زده است. ریشه را باید اول درست کرد

نام : باستانی زمان : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۳۳:۵۳

همکیشی که گفته اید: به انجمنی ها اعتماد کنیم. سوال نکنیم. نظر ندهیم. دختلت نکنیم. خود انجمنی ها توان مالی را چند برابر میکنند.... اعتماد به انجمن حاصلش از دست رفتن زمین مرتاض است. حاصلش از دست رفتن زمین کنار سالن خسروی است. ... اعتماد بی نظارت کره شمالی را به یاد می آورد. از یک زرتشتی بعید است که خواستار یک دیکتاتوری بی نظارت و بی پاسخ باشد.

نام : همکیش زمان : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۵:۲۴:۴۶

منکه هر چه تللاش کردم در این چند سال بدانم زمینهای قصر فیروزه به چه نحوی تصرف شده ،و در حال حاضر انجمن چه مقدار اجاره بها نصیبش میشود دستگیرم نشد.

نام : زرتشتی از تهران زمان : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۸:۰۳:۱۹

من فکر میکنم در انجمن یک تعداد از همکیشان شجاع و خبراندیش ما حضور دارند که متاسفانه با یک تصمیم اشتباه مدیریت انجمن را یک فرد مدیر نسپرده اند. برای افزایش درآمدهای انجمن اولین کار پرداختن به منابع کنونی درآمدزاست. موقافات انجمن می توانند خیلی زود انجمن را از این وضع رهایی دهند. خانه ها و املاکی که بدون مستاجر رها شده اند باید زود اجاره داده شوند. مانند خانه عرفان.

نام : همکیش زمان : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۹:۰۴:۰۴

نخستین گام شفافیت اطلاعات است.انجمن یزد با میلیاردها سوداوری همچنان مدعی بی پولی است!انجمن تهران با صدها ملک وقفی مدعی مشابه است.طبق قانون هرزرتشتی میتواند لیست مالی و گزارش مالی کامل انجمن که نهادی خصوصی و متعلق به یک جامعه است را مطالبه کند.طبق این قانون از نهادهای برتر دولتی مطالبه شفافیت اطلاعات می شود.همچنبن نماینده محترم زرتشتیان طی این ده سال گزارشی از عملکرد خود نداده اند که بدانیم چرا بار سوم نیز ورد کارزارشده اند.انجمن یزد آنقدر دارد که بجای تجربه عمرانی مانند خیابان قیام برروی اماکن ما کسب تحربه کند.پول مردم باید به خود آنان برگردد.شما صدساختمان بساز و مرمت کن مردم را چه میرسد؟

نام : همکیش زمان : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۴۳:۳۷

یکی از راهکارهایی که انجمن یزد نیز از آن استفاده می کند پولی کردن آتشکده ی تهران است که با تبلیغات مناسب می تواند حداقل هزینه های خود آتشکده را تامین کند

نام : مهرداد زمان : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۱۱:۰۷

متاسفانه انجمن در حاضر فقط اسمش انجمن است و فقط توسط یک نفراداره یا به عبارت دیگر نظر یک نفر قاطع در تصمیم گیری های مهم و اساسی انجمن میباشد . انجمنی که تمام کمیسیونهایش به صورت تشریفاتی برگذار میگردد و در صورت نبودن فرد خاص در آن کمیسیون همیشه تصمیمات اگر بر وفق مراد نباشد وتو میگردد . انجمنی که محل جولان دادن بعضی ها جهت تسویه حسابهای شخصی بوده و به قول دوست گرامی در بالا .... انجمن را ارث پدری میداند . از انجمنی با دیدگاه نظامی و سرهنگی و پزشکی و با نگرشی بسیار خرد چگونه میشوذ انتظار درآمد زایی داشت . قدری باید اندیشید که انجمن نازنین تهران را با این همه منابع جهت درآمد زایی دست چه کسی یا کسانی داده ایم . ابتدا باید این انجمن از پایبست ویرانه را درست کنیم راههای درآمد زایی بسیار زیاد است

نام : هموند زمان : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۸:۲۴:۰۳

درود بر هم کیشان گرامی انجمن ها با مدیریت قوی می توانند بهترین بازده را داشته باشد پس برای گام نخست یک مدیریت قوی و سپس بازرسانی با کردار و اندیشه ای نیک که در بین هم کیشان کم نیستند انتخاب تا بتوانیم از درآمدهای بدست آمده بهترین بهره را ببریم . بازرسان باید حسابرسی کنند و پی گیر کارها باشند .

نام : همکش زمان : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۹:۰۱:۰۴

متاسفانه انجمن تهران دو دوره است که در خدمت قدرت طلبی افراد دیگر است. دوره قبل با دخالت مستقیم و حضور هر هفته و این دوره با دخالت غیر مستقیم و به وسلیه بعضی از اعضای فعلی هیت مدیره. تا وقتی که جلسات هیت مدیره انجمن کارزار تصفیه حسابهای شخصی است، کار مفید در انجمن نمیشود. امیدوارم زودتر اقایان و خانمها به خودشان بیایند و به رای و اعتماد ما خیانت نکنند.

نام : همکیش زمان : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۳۹:۳۸

با درود خدمت همکیشانی که دلشان برای این جامعه می تپد متاسفانه در اکثر دیدگاهها مشکل را در مدیریت انجمن دیده اند که به جد این معضل سه دوره است که گریبان انجمن راگرفته انجمنی که روزگاری در هر گوشه و کنار جامعه که نیاز مالی نیاز میشد دست نیاز به این انجمن دراز مینمود ولی اکنون خود انجمن ... وقتی موقوفات فروخته غصب ویا در اختیار غیر همکیش قرار میگیرد دیگر خیرین جامعه هیچ رقبتی نشان نمیدهند وقتی یک وکیل بخاطر رفاقت با ریاست انجمن با دریافت حقالوکاله میلیونی هیچ پرونده ای را به ثمر نمیرساند چه انتظاری میتوان داشت هم اکنون نیز فقط حسابرسی از انجمن میتواند همه شبهات را از بین برده و اعتماد کل جامعه را جلب کنند

نام : تهرانی زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۰:۴۹:۴۵

اول اینکه باید آه‍سته‌تر خرج شود. دوم درآمدها بازنگری و از تخفیفات و ولانگاری دست برداشته شود. سوم برای درآمدزایی از اماکن و موقوفات برنامه ریزی شود.

نام : پورچيستا زمان : ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۰:۳۹:۲۶

منهای پیشنهادهای بزرگانی که دیدگاه خودشون رو نوشتن، شاید مهمانی های خیریه کمک کوچکی کند، مثلا برای نوروز بلیط برای مهمانی شام و موسقی زنده فروخته شود و سود آن برای انجمن بماند. یا موزه ای که از تاریخ زرتشتیان باشد و همگی بتوانند از آن بازدید کنند، یا تورهایی برای توریستها گذاشته شود از بازدید زیارتگاهای زرتشتی و سود آن برای انجمن مصرف شود... همگی این روشها نیاز به افراد مدبر و متخصص در زمینه گردشگری دارد تا تورها و موزه و مهمانی ها کسل کننده بی برنامه و خسته کننده نباشد...

نام : بابک شهریاری زمان : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۰۹:۲۵

برای ارایه راهکار باید اول از همه آسیب شناسی شود که مشکل کجاست ؟ البته بخشی از مشکل در نظرهایی که دوستان مطرح کردند کاملا مشخص است . به اعتقاد من مشکل از آنجایی سرچشمه میگیرد که من حتی جرایت قراردان اسم خودم را زیر مطلبی که مینویسم نداشته باشم و تحت عنوان همکیش و غیره نظر خودم را مطرح کنم . اگر ما این جسارت را در خود نمی بینیم چگونه از اعضاء انجمن انتظار داریم جسارت تصمیم گیری در مورد میلیاردها تومان اموال انجمن را داشته باشند ؟ در ضمن در دیدگاههای ارایه شده کمتر به ارایه راه حل پرداخته شده و همکیشان عزیز فعلا از این فرصت برای انتقاد کردن استفاده کرده اند . به نظر من راهکار توانمند کردن انجمن تغییر است . چگونه تغییری ؟ تغییر در خودما ، بله ما برای تغییر شرایط جامعه باید تغییر را از خودمان شروع کنیم . قطعا پس از این تغییر اوضاع هم عوض خواهد شد.

نام : همکیش زمان : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۰:۳۳:۳۳

جناب شهریاری سپاس که با این گفتار نظرات را منتسب به عده ای ترسو و بدون جرات خوانده اید!ما سرسودای شهرت و قدرت نداریم.دوست داریم چنین عمل کنیم و این رسم دنیای مجازی است.انجمن ها اگر مجمع تشکیل بدهند ورایگیری بشود تکلیف مشخص است.نکته اینجاست که انجمن ها ماهیتی چونان دیگر انجمن ها دارند.تمامی همکیشان اعصای ان هستند و هیات مدیره انتخاب برای مدیریت اموری که سودرسان باشد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics