تاریخ پست:1396/3/6 11:26
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

نشست هفتاد و یکم انجمن زرتشتیان تهران دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه آغاز شد.

تصمیم‌گیری درباره‌ی هیات‌امنای موقوفه‌ی گیو

به مانند چند نشست گذشته‌ی انجمن زرتشتیان تهران در این نشست هفتاد و یکم نیز درباره‌ی هموندان موقوفه‌ی گیو گفت‌وگو شد.

جانشین فرنشین (:نایب‌رییس) انجمن درباره‌ی این موقوفه گفت: «چندین هفته است که درباره‌ی این موضوع صحبت می‌شود و باید تصمیمی درباره‌ی آن گرفته شود. از سوی این موضوع را هیات‌رییسه باید مطرح می‌کرد که من به نمایندگی از هیات‌رییسه این کار را انجام می‌دهم.»

افشین نمیرانیان افزود که دو پیشنهاد وجود دارد که براساس آن تصمیم‌گیری می‌شود. او از هموندان خواست که اگر پیشنهاد دیگری دارند ارایه کنند.

او در توضیح پیشنهاد‌ها گفت: «رستم خسرویانی اکنون رییس هیات‌مدیره‌ی انجمن است و در حدود یک سال و نیم پیش تاییده‌ای از ما گرفتند و به عنوان رییس هیات‌مدیره انجمن انتخاب شدند از طرفی به لحاظ قانونی مدیرعامل هیات‌امنای موقوفه‌ی گیو نیز هستند. نظر من این است که جایگاه او (رستم خسرویانی) را تثبیت کنیم، تفسیر من این است که برای انتخاب رییس انجمن در جایگاه دیگری رای‌گیری نشود چون باید جایگاه رییس انجمن حفظ شود. این پیشنهاد من است و اگر به نظر من کسی ایراد دارد آن را اصلاح کند.»

نمیرانیان در ادامه گفت که بند «الف» موقوفه‌ درباره‌ی مدیرعامل موقوفه است و بند «ب» درباره‌ی گزینش دو هموند دیگر موقوفه است که می‌توان اولویت را به اعضای هیات‌مدیره انجمن داد. اگر اعضای انجمن رای آوردند به موقوفه راه پیدا می‌کنند و اگر راه پیدا نکردند در دو جلسه‌ی آینده درباره‌ی کسانی که داوطلب عضویت را موقوفه هستند رای‌گیری می‌کنیم.

افشین نمیرانیان در ادامه گفت که در پیشنهاد دوم اولویت برای اعضای انجمن در نظر گرفته نشده است و رای‌گیری برای همه‌ی داوطلبان انجام می‌شود.

جمشید دارابیان درباره‌ی پیشنهادهای مطرح شده گفت که در سازمان‌های دیگر روند بدین شکل است که هر فرد تلاش می‌کند تا فقط در یک جا به فعالیت بپردازد. او درخواست کرد از آن‌جایی که رستم خسرویانی در سازمان‌های دیگری مانند انجمن زرتشتیان تهران و خانه‌ی سالمندان فعالیت دارد او را برای موقوفه‌ی گیو گزینش نکنند.

پدرام سروش‌پور دیگر هموند انجمن گفت که با دومین پیشنهاد موافق است زیرا موقوفه‌ی گیو نیازمند کار زیاد است و از طرفی نیز هموندان انجمن باید درگیر کارهای انجمن باشند. او پیشنهاد داد به مانند خانه‌ی سالمندان که فردی خارج از انجمن آن‌جا را مدیریت می‌کند، برای موقوفه‌ی گیو نیز این کار انجام شود.

فرشاد فرهی‌فر درباره‌ی گزینش هموندان موقوفه گفت که با فراخوان دادن موافق است. او افزود: هر کس این توانایی را در خود می‌بیند داوطلب شود و اگر توانایی او برای اعضای انجمن ثابت نشد به او رای داده نمی‌شود.

اردشیر اورمزدی از فرشاد فرهی‌فر پرسش کرد که آیا برای فراخوان دادن ملاک‌هایی در نظر گرفته است؟ او افزود که باید ملاک‌هایی را تعیین کنیم تا براساس آن‌ها افراد داوطلب شوند.

فرهی‌فر در پاسخ او گفت که برای گزینش افراد باید ملاک‌هایی وجود داشته باشد و براساس هر شیوه‌ی گزینش باید ملاک داشته باشیم.

خادم از هیات‌مدیره پرسش کرد که هدف از گزینش افراد جدید برای موقوفه چیست؟ او گفت که افرادی که در موقوفه هستند وظایف خود را انجام می‌دهند پس دلیل گزینش جدید چیست؟

جمشید دارابیان پرسش کرد که آیا هموندان موقوفه‌ی گیو حقوق دریافت می‌کنند که افشین نمیرانیان در پاسخ او گفت عضویت در موقوفه افتخاری است. فهیم فرهادی در تکمیل گفته‌های نمیرانیان بندی از وقف‌نامه‌ی گیو را خواند که نشان می‌داد در صورت وجود درآمد کافی موقوفات، هیات‌مدیره موقوفه‌ می‌توانند درآمدی را به عنوان حقوق دریافت کنند.

پس از گفت‌وگوهای هموندان، افشین نمیرانیان پیشنهاد نخست را مطرح کرد:

«در مورد معرفی نفر نخست بند «الف» با عنایت به حضور دکتر خسرویانی به عنوان رییس هیات‌مدیره‌ی انجمن و مدیرعامل قانونی هیات‌امنای موقوفه، ایشان در جایگاه خود تایید می‌گردند.»

این پیشنهاد ۸ رای موافق، یک ممتنع و ۱۱ رای مخالف به دست آورد در نتیجه هموندان انجمن رای دادند تا درباره‌ی حضور رستم خسرویانی در موقوفه‌ی گیو نیز رای‌گیری شود.

رای‌گیری دیگری که انجام شد درباره‌ی اولویت دادن به اعضای هیات‌مدیره‌ی انجمن برای حضور در موقوفه‌ی گیو بود که رای نیاورد و در نتیجه می‌بایست همه‌ی کسانی که داوطلب حضور در موقوفه‌ی گیو هستند بررسی شوند.

در پایان تصمیم بر این شد تا فراخوانی داده شود تا هر کس داوطلب عضویت در موقوفه‌ی گیو است درخواست خود را به انجمن زرتشتیان تهران ارایه کند.

کمیسیون روابط عمومی و مددکاری:

تاج‌گوهر خداداد کوچکی(خادم) یکی از هموندان کمیسیون روابط عمومی گزارشی از وضعیت دو همکیش داد. مورد نخست درباره‌ی فردی است که در یکی از خانه‌های انجمن مستقر است و پاسخگوی انجمن نیست، این خانه نیاز به تعمیر دارد اما فرد مستقر پاسخگوی کسی نیست.

مورد دوم نیز درباره‌ی خانمی است که همسایگی یکی از مدرسه‌های زرتشتی زندگی می‌کند و وضعیت مناسبی ندارد.

خادم افزود که پس از پیگیری‌های بسیار دیگر نمی‌تواند در این‌باره کاری انجام دهد و این موارد را به انجمن واگذار می‌کند.

در بخشی از نشست انجمن فهیم فرهادی گفت که آیین‌نامه‌ی خانه‌ی فرهنگ و هنر چند ماه پیش آماده شده است. او از هیات‌مدیره انجمن و کمیسیون فرهنگی خواست این موضوع را پیگیری کنند.

مصوبه کمیسیون خدمات:

  • در تاریخ نهم اسفندماه ۱۳۹۵ جهت برقراری قرارداد با آمبولانس «آسیا امداد» با مبلغ سالیانه پنج میلیون ریال مصوبه وجود دارد که در سال جدید به دلیل دوبرابر شدن مبلغ قرارداد اجبارا با شرکت «انقلاب» قرارداد یک‌ساله به مبلغ پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال امضا شد که ۵۰۰ هزار ریال متمم مصوبه‌ی قبلی است.

مصوبات کمیسیون ساختمان:

  • هزینه‌ی دست‌مزد نگهبان خانه‌ی همتی برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۶ مبلغ ۱۰ میلیون ریال
  • متمم مصوبه‌ی شماره‌ی ۴۱۵ مورخ دهم خوردادماه ۱۳۹۵ در خصوص تعمیرات شاه‌ورهرام ایزد تهران‌پارس سقف ۵۰ میلیون ریال که مبلغ ۳۳ میلیون و ۸۰ هزار ریال اضافه می‌شود.

فرشاد فرهی‌فر هموند کمیسیون ساختمان در این‌باره گفت: «هزینه‌ی رنگ‌آمیزی داخل شاه‌ورهرام ایزد از سوی خیراندیش پرداخت شده است اما تعمیراتی خارج از ساختمان انجام شده است که نیاز به متمم دارد. همچنین هزینه‌هایی هم برای نصب پرده نیز پرداخت شده است.»

  • برآورد هزینه‌ی اجرای لوله‌کشی گاز آرامگاه زرتشتیان تهران براساس مقررات جدید اداره‌ی گاز و کسب تاییده‌ی نهایی، (جایگزینی لوله‌ی پلی‌اتیلن فشار قوی به جای لوله‌ی فولادی و اصلاح لوله‌کشی موجود در برخی نقاط) به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال

نشست هفتاد و یکم انجمن زرتشتیان تهران در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در غیاب آرمین هورمزدی غیرعلنی شد.


تاریخ پست:1396/3/6 11:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1901

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۸:۵۵:۱۷

با درود و خسته نباشید خدمت هموندان محترم انجمن بخصوص 11 نفری که رای دادند تا حضور خسرویانی در موقوفه نیز رای گیری شود و صد افسوس که هنوز کسانی هستند که بدلیل قدرت سعی در حرکتهای غیرقانونی در جامعه دارند جناب سرهنگ ما به تواناییهای شما ایمان داریم و این فرصت خدمت را به دیگران هم بدهید

نام : ج -ب -ن زمان : ۸ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۰:۵۵:۱۲

جاب تاسف است که درمانگاه یگانگی با داشتن سابقه بیش از شصت سال خوشنامی و سرمایه یازده میلیاردو پانصد میلیون ریال و سود متعلقه ماهیانه از سال ١٣٩٣ ،از خودش یک امبولانس ندارد . انجمن شده مثل زن بابا برای همچین نهادی که از دیرباز وجودش نشانه اهمیت به سلامت جامعه اش را نؤید میدهد . باز هم جای تاسف بیشتر است که گاه گداری صدای چوب حراج تحت عنوان برون سپاری و...بر سر درمانگاه یگانگی شنیده میشود. زهی افسوس و صد افسوس .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics