تاریخ پست:1395/12/18 10:2
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

مراسم رونمایی از «خرستان» نخستین کتاب لوریس چکناواریان، دوشنبه 16 اسفندماه خورشیدی، در سالن امیرخانی خانه‌ی هنرمندان با باشندگی نویسنده‌ی کتاب، یارتا یاران، کاظم رهبر و بابک پاییزان برگزار شد.

چکناواریان در آغاز این نشست خبری گفت: از کودکی ساز می‌نواختم و موسیقی کار می‌کردم. 50 سال در زمینه‌ی موسیقی رهبری و آهنگسازی کردم. در دوران جوانی علاقه به گردآوری تابلوهای نقاشی داشتم و به موزه‌های گوناگون می‌رفتم و خودم هم نقاشی می‌کردم. از فرم و رنگ‌آمیزی‌ آن آثار ایده‌ می‌گرفتم و در ارکستراسیون بهره می‌بردم.

وی افزود: من بسیار دوست دارم جوک بگویم. بیشتر در خلوت خودم هنگامی نقاشی کردن و کارهای دیگر، وقتی دوستان زنگ می‌زنند، پنج دقیقه‌ اول جوک تعریف می‌کنم، چون خنده اعصاب من را راحت می‌کند. چون خنده مهم‌ترین چیز زندگی است، گریه هم مهم است اما  خنده در زندگی من خیلی مهم بوده و هرگاه پیش بیاید می‌خندم و جوک می‌گویم.

چکنواریان در ادامه گفت: داشتم در مورد داستان خرها با یارتا یاران، نقاش و نویسنده و عکاس و دوستم، گفت وگو می‌کردم‌. من خیلی داستان نوشتم، بیش از صد داستان نوشتم، داستان‌های عاشقانه هم جزوشان است. یک از این داستا‌ن ها درباره ی خرها بود و یارتا یاران از من خواستند که این کار را ادامه بدهم و من جدی‌تر از پیش به کار ادامه دادم .

چکناواریان افزود: به این فکر رسیدم که کشوری درست کنم  و خودم هم نخست‌وزیر آن بشوم. خرستان را درست کردم که خدا می‌داند این کشور کجای دنیاست. نیاز است بگویم این کتاب بدون یاری یارتا یاران هرگز به انجام نمی‌رسید. این کتاب سلسله‌ جوک‌هاست و  برای خنده است. هیچ چیز دیگری در آن نیست و دنبال مفاهیم سیاسی در آن نباشید.

1393
فرتورها از گاتا ضیاتبری است.


تاریخ پست:1395/12/18 10:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2512

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics