تاریخ پست:1395/12/11 12:24
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

ماهیار اردشیریماهیار اردشیری بنیان‌گذار انجمن زرتشتیان شریف‌آباد(اشا) دهم اسفندماه ۱۳۹۵ خورشیدی در سن ۸۷ سالگی در تورنتو کانادا درگذشت.

ماهیار اردشیری تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شریف‌آباد و یزد به پایان برد و پس از آن در رشته‌ی پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته می‌شود و تخصص خود را در رشته‌ی جراحی عمومی به دست ‌می‌آورد و پس از آن به کرسی استادی دانشگاه تهران می‌رسد.

اردشیری چند دوره هموند انجمن زرتشتیان تهران بوده است و در سابقه‌ی کاری او دبیری ششمین کنگره‌ی جهانی زرتشتیان در تهران نیز دیده می‌شود.

او ۵۳ سال پیش همراه با فرهاد آبادانی کانون زرتشتیان شریف‌آباد اردکان یزد مقیم مرکز را بنیان گذاشتند.

از جمله کارهای نیک اردشیری می‌توان ساخت درمانگاه در شریف‌آباد یزد و واگذاری آن به وزارت بهداشت نام برد همچنین آموزشگاه بهیاری و پرستاری اردکان یزد از سوی او ساخته شده است.

فرزاد و فرناز دو فرزند روان‌شاد ماهیار اردشیری هستند.

آیین خاکسپاری و درگذشت او چهارشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۵ خورشیدی برابر با یکم مارس ۲۰۱۷ میلادی در تورنتو برگزار می‌شود.

همچنین آيين پرسه آن روانشاد روز اردایزد برابر با پنج‌شنبه 19 اسفند 1395 از ساعت 14 و 30. دقیقه تا 16 و 30 دقیقه در تالار ايرج  واقع در خيابان ميرزا كوچك‌خان، كوي زرتشتيان برگزار مي‌شود.

تاریخ پست:1395/12/11 12:24 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2636

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۵:۰۲:۴۶

روانش شاد و بهشت برین جایگاهش بود. مردی فرهیخته، پرکار، با تدبیر و با سیاست بود. کنگره جهانی زرتشتیان را به خوبی مدیریت کرد. از بنیانگزاران انجمن شریف آباد مقیم مرکز، انجمن مرکزی زرتشتیان بود. با همکاری دکتر فرهنگ مهر و شادروان مهرانگیز فیروزگر (وفاداری) هیات مدیره انجمن زرتشتیان تهران را متحول کرد. به همسر و فرزندان و داماد وی آقای مهندس روانی تسلیت و آرامش باد میگویم

نام : بهمردی زمان : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ _ ۲۲:۴۶:۳۲

خدایش بیامرزاد. کنگره ششم به اهتمام و اعتبار ایشان در ایران برگزار شد.

نام : اردشیر و خانواده زمان : ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ _ ۰۸:۱۰:۳۸

روحش شاد،بهشت برین جایگاهش،و به خانواده محترمشان تسلیت میگوییم.

نام : بيژن سلامتي و دلبر اردشيري زمان : ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۱:۰۵:۱۲

با درود به روان فروهر همه درگذشتگان ودرود به روان فروهر دکتر ماهیار اردشیری جامعه زرتشتى یکبار دیگر یک فرد نیکوکار و خادم خود را ازدست داد دکتر مردى نیکو کار وخوش برخورد بود و در مطبش همیشه با روی خوش نه تنها بروی بیماران بدون هیچ جشم داشتی باز بود که بیشتر وقتها هم مطب ایشان محلى براى رسیدگی و حل مشکلات مراجعه کنندگان بود .. به همسر ایشان و فرزندان فرزاد و دکتر فرنااز اردشىرى آرامش باد گفته و برایشان آرزو ى شکیبایی داریم

نام : خدایار زمان : ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۹:۳۳:۱۲

روانش شاد و خدایش بیامرزاد روانشاد همیشه در کار های جماعتی .پیشقدم بود

نام : فرشاد فروردین زمان : ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ _ ۲۱:۰۸:۵۸

روانشان شاد باد.

نام : شاه بهرام بلیوانی زمان : ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۱:۰۹:۲۷

ایریستنام اوروانو یزه مییده به خانواده محترم و بازماندگان آن روانشاد آرامش باد میگویم و شادی روح روانشاد دکتر ماهیار اردشیری را از درگاه اهورامزدا آرمان داریم.

نام : مهرداد زمان : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ _ ۰۹:۴۹:۴۲

برخوردگرم،صمیمانه و انرژی بخش ایشان را هرگز فراموش نخواهم کرد .بسیار سریع و روان درخواستهای منطقی افراد را حل و فصل مینمود. مرد نازنینی بود.به دوست عزیزم پرویز روانی ،همبازی دوران نو جوانی ام فرزاد ،دخت گرامیشان دکتر فرناز،همسرشان و همه وابستگان تسلیت عرض مینمایم.

نام : بهرام زمان : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۴:۱۰:۰۳

روانش شاد و خدایش بیامرزاد روانشاد همیشه و در همه جا با رویی گشاده پذیرای مرا جعه کننده به ایشان بودند و در کارهای خیر پیش قدم .به بازماندگان ان روانشاد ارامش باد میگویم.

نام : بابک سلامتی زمان : ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۴:۳۸:۵۶

با درود به روان انوشه روان دکتر ماهیار اردشیری برای خانواده آن گرامی آرامش باد می خواهم.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics