تاریخ پست:1395/9/17 23:12
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

گروهی از معمولان به مناسبت هفته‌ی جهانی معلولان، فردا نیمروز در آتشکده‌ی یزد برنامه اجرا می‌کنند.

این برنامه که «نقشی برای آنی، نقشی برای عمر» نام دارد از ساعت 10 تا 12 پنج‌شنبه، 17 آذرماه 1395 خورشیدی در محوطه‌ی آتشکده‌ی یزد، واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی برگزار می‌شود. این برنامه امروز چهارشنبه نیز در آتشکده‌ی یزد برگزار شد.

گفتنی است بازدید از این برنامه برای همگان آزاد و رایگان است. کارگردان این برنامه، پرویز ذهبی و بنفشه جاهد دستیار کارگردان این برنامه هستند.

بنفشه جاهد دستیار کارگردان این برنامه در گفت‌وگو با «امرداد» گفت: «این تیاتر، هنر اجرا نام دارد و به این شکل است که گروهی از معمولان نابینایان و ... در یک سو می‌ایستند و در روبه‌روی آن‌ها ویلچر، عصا و ... خالی جای دارد. مردمِ باشنده در این برنامه برای چند لحظه در پشت این وسیله‌ها جای می‌گیرند و یک موسیقی در سکوت بازیگران پخش می‌شود. این صحنه سبب می‌شود مردم برای چند آن یا لحظه به اندیشه فرو رفته و خود را در جای معمولان ببینند.»

به گفته‌ی جاهد هدف از این برنامه این است که شعار معلولیت محدودیت نیست را مورد خطاب قرار دهد زیرا این درست که معلولیت در نقش و عملکرد بیرونی معلولان در جامعه بی‌تاثیر است ولی نباید کمبودهای آن‌ها در جامعه فراموش شود و باید به آن‌ها بها داده شود.»


تاریخ پست:1395/9/17 23:12 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1777

دیدگاه هموندان

نام : کیخسرو لریان زمان : ۱۸ آذر ۱۳۹۵ _ ۲۱:۳۰:۲۶

با درود ..... برنامه جالبی بود . ای کاش قبلا اطلاع رسانی میشد تا همکیشان هم حضور داشتند . سپاس

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics